سرور یا VPS چیست؟

سرور مجازی چیست و چه کاربردی دارد؟

سرور مجازی چیست: سرور خصوصی مجازی یا همان virtual private server می باشد که به واسطه تجزیه سرور فیزیکی قدرتمند به سرورهایی با منابع کمتر و تعداد بیشتر به کمک فناوری های مجازی سازی ساخته میشوند. سرور مجازی به طور گسترده ای در زمینه خدمات اینترنت کاربرد دارد. سرور خصوصی مجازی که اغلب VPS هم نامیده میشود، می تواند حریم شخصی برای کاربران ایجاد کند. هر سرور مجازی به طور کاملا جداگانه ای عمل می کند و بر روی یک سرور می تواند از سیستم عامل های مختلفی با نسخه های متفاوتی استفاده کرد.

سرور مجازی دقیقا همانند یک سرور اختصاصی می باشد و با همان سطح دسترسی عمل می کند، با این تفاوت که چند عدد سرور مجازی بر روی یک سرور فیزیکی قرار می گیرند. به عبارت بهتر می توان گفت که با استفاده از تکنولوژی های مجازی سازی و با بهرمندی از سخت افزارهای پرقدرت و پیشرفته، یک سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی با امکانات متفاوت تقسیم میشود. هر سرور مجازی با توجه به تنظیمات و کانفینگ اولیه سهم خاصی از منابع سرور را مانند CPU حافظه اصلی و فضای دیسک سخت را با پهنای باند نامحدود به صورت اختصاصی و تضمین شده در اختیار کاربران قرار می دهد.

تعریف سرور مجازی

سرور مجازی یا وی پی اس مخفف شده ی عبارت Virtual Private Server می باشد که به معنای سرور مجازی خصوصی است. سرور مجازی بخشی از یک سرور اختصاصی کامل محسوب می شود؛ که این کار با مجازی سازی انجام میشود. به اینگونه که یک سرور به چند قسمت تقسیم میشود و می توان برای اهداف مختلفی از آن استفاده کرد. با توجه به اینکه منابع یک سرور کامل به چند بخش تقسیم میشود؛ اغلب در شرایط یکسانی قیمت خرید سرور مجازی نسبت به سرور اختصاصی کمتر است. در این مطلب از سایت سرورکلیک به طور کامل درمورد سرور مجازی صحبت می کنیم و کاربردهای آن را برایتان شرح می دهیم.

برای اکثر ما این سوال پیش می آید که VPS یا سرور مجازی چیست و چه کاربردی دارد؟ سرور مجازی یا وی پی اس مخفف شده جمله ی virtual private server به معنای سرور مجازی خصوصی است. سرور مجازی بخشی از سرور اختصاصی است کامل شده است. اینکار با مجازی سازی صورت می گیرد. به این صورت که یک میزبان به چند قسمت تقسیم می شود که مقصد های مختلفی از آنها استفاده می کند. با تکیه بر این موضوع که یک سرور کامل به چند بخش تفکیک میشود در یک شراط یکسان قیمت خرید سرور مجازی نسبت به سرور اختصاصی پایین تر است. در این نوشته به طور کامل درمورد سرور مجازی صحبت می کنیم و کاربردهای آن را برایتان شرح می دهیم. پس با ما همراه باشید.

سرور مجازی چیست و چه مزیت هایی دارد؟

سرور مجازی چیست و چه مزیت هایی دارد؟

سرور مجازی و یا vps چیست؟ سرور اختصاصی مجازی نوعی ماشین مجازی است که از منبع اصلی سرور فیزیکی استفاده می کند. در این نوع سرویس منبع های سرور های فیزیکی از جمله RAM و CPU به طور کاملا خصوصی برای VDS کنار گذاشته میشود. هر سرور مجازی شامل یک سیستم عامل کامل و مستقل است. با تقسیم و بندی و جدا کردن منابع سرور و تبدیل آنها به چند سرور مجازی در دوره های کامپیوتر های قدیمی وجود داشته است. امروزه با تکامل فناوری نرم افزارهای مجازی سازی قابل نصب روی کامپیوترهای شخصی بیش از پیش رایج پیدا کرده است.

در این قسمت از سایت سرورکلیک می خواهیم درمورد VPS یا سرور مجازی و کاربرد آن برای شما عزیزان توضیح دهیم. سرور مجازی چیست و چه کاربردی دارد؟ یکی از سوالاتی که برای تمام کاربران ایجاد می شود، در این مقاله با ما همراه باشید تا درمورد بهترین سرور مجازی، خرید سرور مجازی، چگونگی دسترسی یه server virtual یا VPS برای شما به صورت کامل توضیح دهیم.

قبل از اینکه بخواهیم درمورد سرور خصوصی برای شما توضیح دهیم، بهتر است تا حدودی شما را با سرور و مفهوم کلی آن آشنا کنیم. در ابتدا به تعریف Server خواهیم پرداخت و در نهایت درمورد انواع آن و تعریف سرور VPS خواهیم گفت. در ادامه با این مقاله از سرورکلیک با ما همراه باشید.

مزایای vps به میزبان اشتراکی چیست؟

 • استقلال در مدیریت سیستم عامل و نصب نرم افزارهای مورد احتیاج
 • امکان خاموش، روشن و reboot کردن سرور
 • منابع کاملا مستقل
 • امنیت ذاتی بالاتر

سرور مجازی در مقایسه با سرویس اشتراکی از دسترسی ها و امکانات بسیار بالایی برخوردار است. ولی در برخی از امکانات مثل: فضای ذخیره سازی داده ها و یا هسته ی پردازنده در رده پایین تری از یک سرور اختصاصی قرار دارد. برای فردی که می خواهد یک سایت پر بازدید داشته باشد و بودجه کافی برای خرید سرور اختصاصی ندارد، بهترین پیشنهاد خرید سرور اختصاصی مجازی است.

ویژگی های سرور اختصاصی مجازی یا vps چیست؟

سرور مجازی سرعت بالا

برحسب تکنولوژی و ساختار مجازی سازی، معمولا سرورهای مجازی برگرفته از یک یا چند سرور اختصاصی هستند، اما در حالت معمولی چند سرور مجازی برگرفته شده از یک سرور اختصاصی است. سیستم های مجازی ساز بر اساس نوع و عملکردی که دارند با هزینه ی بسیار کمی ارائه می شوند. برای مثال برای هر یک از سرورهای مجازی به صورت Local (محلی) و یا Public (عمومی) یکسری راهکارهای خاصی وجود دارد. هر کدام از سرورهای مجازی در سطح وب باید حداقل از یک آی پی استفاده کنند تا بتوانند آن را در شبکه نصب کنند.

سیستم های مجازی ساز بر اساس تعداد هسته ی مجاز سی پی یو از مقدار مجاز رم مقدار حجم هارد دیسک و… به صورت اختصاصی و یا اشتراکی استفاده می کند.

vps چیست و به چه دردی میخوره؟

برحسب تکنولوژی های به وجود آمده و ساختار مجازی سازی، معمولا سرورهای مجازی برگرفته از یک یا چند سرور اختصاصی می باشند. در حالت عادی می توان گفت که تعداد زیادی سرور مجازی برگرفته از یک سرور اختصاصی هستند. برای این کار نیاز به یک نرم افزار مجازی ساز می باشد. سیستم های مجازی ساز به صورت رایگان و یا هزینه ای برای برای سیستم عامل های مختلف در دسترس هستند. همچنین لازم است تا سرویس میزبانی مورد نظر تکنولوژی مجازی سازی را پشتیبانی کند. برای ایجاد سرور مجازی در سطح وب حداقل باید برای آن یک آی پی در نظرگرفت تا بتوان آن را در شبکه ثبت کرد. سیستم های مجازی ساز نسبت به تعداد هسته های مجاز سی پی یو، مقدار مجاز رم، حجم مورد استفاده دیسک و … برای هر سرور مجازی به صورت اختصاصی یا اشتراکی قابل پیکربندی می باشند.

ویژگی های سرور اختصاصی مجازی یا vps چیست؟

 • خصوصی بودن منابع پردازنده، حافظه اصلی و فضای ذخیره کردن اطلاعات
 • مدیریت اختصاصی از راه دور
 • نصب نرم افزار های مورد نیاز
 • ارتقای منابع در کوتاه ترین زمان موجود
 • میزبانی تعداد بالای وب سایت های بدون محدودیت
 • داشتن IP خصوصی
 • پرداخت هزینه کمتر در مقایسه با سروراختصاصی
 • مدیریت مانند خاموش و روشن کردن با دسترسی به کنترل پنل
 • عیب جستن سریع و جا به جایی اطلاعات به ماشین مجازی دیگر

بیشترین کاربرد vps در سایت هایی مانند فروشگاه های اینترنتی و کسب و کارهای آنلاین است که نیازمند ترافیک ماهانه بالاتر و فضای ذخیره کردن بیشتر و پردازنده قدرتمند تر از میزبان های اشتراکی است. سرور اختصاصی مجازی راهکار مناسب و کاربردی خواهد بود.

سرور مجازی با امکانات و ویژگی های منحصربه فرد خود انتخاب مناسبی برای کنار گذاشتن محدودیت های سرویس های اشتراکی خواهد بود . با راه اندازی سریع و امکان مدیریت سرور از طریق کنترل پنل را دارد. می توانید با سرعت بالا وب سایت خود را بر بستر یک هاست اختصاصی بارگذاری کنید.

سرور مجازی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

سرور چیست و چه کاربردی دارد؟

خرید سرور مجازی ایران

سرور یکی از مهم ترین امکاناتی است که در هنگام راه اندازی سایت در اختیار ما قرار داده می شود، برای اینکه بتوانیم به اطلاعات خود در سایت دسترسی داشته باشیم به هاست نیاز دارید که هاست روی سرور قرار می گیرد. حتما می پرسید که سرور چیست؟

server به کامپیوتر ها و سیستم های بسیار بزرگ و قدرتمندی گفته می شود که به صورت 24 ساعته و شبانه روز به اینترنت پرسرعت و قوی متصل است و می تواند در زمان های مختلف، درخواست های کاربر را پاسخ دهد. سرور ها دارای انواع متفاوتی هستند.

سرور هایی که به تنهایی در یک شبکه کار می کنند، Server شبکه نامیده می شود. هر چه تعداد کامپیوتر های متصل به شبکه بیشتر و بیشتر شود و از سرور اطلاعات دریافت کند به آن ها سرور های اینترنتی می گوییم. معمولا هر سروری برای اینکه اطلاعاتی را در اختیار ما قرار دهد نیاز به منابع سخت افزاری دارد.

از جمله منابع سخت افزاری سرور می توانیم به پردازنده، RAM، هارددیسک و… اشاره کنیم. هر یک از آن ها وظیفه مخصوص به خود را دارند. به صورت کلی ما سه نوع server داریم. سرور مجازی، اشتراکی و اختصاصی. هر یک از آن ها دارای ویژگی هایی هستند که با توجه به نیاز خود می توانیم آن ها را از شرکت هاستینگ سرورکلیک سفارش دهیم.

ویژگی های سرور:

 • دارای منابع سخت افزاری منحصر به فرد
 • قابلیت افزایش ارتقاء سخت افزار
 • اتصال 24 ساعته به اینترنت
 • عملکرد بالا
 • قدرت پردازش بسیار زیاد
 • امنیت بالا

در این قسمت از مقاله سرورکلیک، سعی کردیم تا به صورت کلی مفهوم سرور را برای شما بیان کنیم و درمورد انواع آن و ویژگی هایی که دارد برای شما بگوییم. در ادامه درمورد اینکه VPS چیست و به چه دردی می خوره؟ بهترین سرور خصوصی، خرید سرور VPS برای شما توضیح خواهیم داد.

سرور vps چیست؟

سرور VPS چیست؟

سرور VPS مخفف عبارت Virtual Private Server می باشد که به معنی همان سرور مجازی می باشد. یکی از پرقدرتمند ترین و نامحدود ترین است که در سایت سرورکلیک با قیمت مناسب و ارزان به فروش می رسد. همانطور که میدانید سرور ها به چندین بخش تقسیم می شوند و در اختیار مدیران قرار می گیرند.

سرور vps هم به همین صورت می باشد که بخشی از سرور اختصاصی است که می تواند منابعی را در اختیار مردم و مشتری قرار دهد و در قبال آن ها هزینه ای را دریافت کند. این سرور به عنوان یکی از پرفروش ترین سرور ها در شناخته شده است که شما می توانید آن را به صورت قانونی از سرور کلیک خریداری کنید.

در این قسمت می خواهیم همه چیز را درمورد اینکه سرور مجازی چیست برای شما عزیزان و کاربران گرامی توضیح دهیم. شاید هنوز برای شما سوال باشد که سرور مجازی چیه؟ و چه کاربردی داره؟ این سرور به عنوان یکی از بهترین و قوی ترین سرویس های میزبانی وب هست که در اختیار سایت هایی که دارای پردازش و اطلاعات زیادی هستند قرار می گیرد.

مزایای استفاده از سرور مجازی

 • هزینه بسیار پایین نسبت به سرور اختصاصی
 • قابلیت ارتقا منابع
 • دسترسی Root به سیستم عامل
 • قابلیت جابه جایی بین مجازی سازها
 • سرعت راه اندازی بالا
 • قابلیت نصب سیستم عامل دلخواه

سرور مجازی ویندوز چیست ؟

این Server کاملا شبیه به سرور های اختصاصی می باشد ولی در سرور مجازی یا vps از سخت افزاری فیزیکی به صورت مجازی به صورت تقسیم بندی استفاده می شود. اما در Server اختصاصی اینگونه نیست. به همین دلیل است که دارای امنیت بسیار بالایی می باشد.

یکی از مهم ترین مواردی که منجر به خوب بودن و سرعت بالای این نوع می شود، این است که اگر یک سایت از منابعی استفاده کند و به پایان برسد تنها منابع برای سایت مصرف کننده به پایان رسیده است و هیچ محدودیتی برای دیگر سایت ها ایجاد نخواهد کرد.

در این Server منابع به صورت نامحدود در اختیار سایت قرار داده می شود. شما می توانید با خرید، اجاره سرور خصوصی به صورت سالیانه و حتی یک روزه بهترین اتفاق را برای سایت خود رقم بزنید. حجیم بودن این server ها یکی دیگر از ویژگی های بارز آن می باشد که اغلب مورد توجه قرار می گیرد.

شما می توانید برای خرید یک سرور vps رایگان، نامحدود با سرعت بالا و خوب به سایت خدماتی هاستینگ سرورکلیک مراجعه کنید و server مورد نیاز خود را به صورت اینترنتی سفارش و خریداری کنید. پس از آن می توانید به صورت حرفه ای با آن کار کنید و بهترین سایت خود را در اختیار کاربران قرار دهید.

سرور مجازی چه کاربردی دارد؟

کاربرد سرور مجازی چیست ؟

 • هزینه مناسب تر نسبت به سرور اختصاصی
 • قابلیت ارتقا منابع در هر زمان
 • دسترسی Root یا Administrator
 • سرعت بسیار مناسب
 • قابلیت جا به جایی
 • سرعت راه اندازی بالا
 • قابلیت نصب سیستم عامل دلخواه

سرور مجازی چیست؟

سرور اختصاصی یا همان VPS چیست و چه کاربردی دارد؟ و بهترین Server کدام است؟ نمونه ای از سولاتی است که با تمام خریداری همراه است. شما تا زمانی که درمورد کاربرد و نحوه استفاده و دسترسی به سرور مجازی ندانید نمی توانید به درستی به آن متصل شوید.

مهم ترین موردی که درمورد سرور اختصاصی بیان می شود این است که کاملا به هاست شباهت دارد و می تواند سایت را میزبانی کند و منابعی را در اختیار کاربر قرار دهد. Server های مجازی به دلیل اینکه به صورت مجزا کار می کنند، به بخشی از سرور و منابع آن مانند فضای دیسک، پهنای باند، منابع نرم افزاری و … دسترسی دارند.

توجه داشته باشید که شما تنها می توانید این سرور های VPS را به صورت لینوکس و ویندوز خریداری کنید. قیمت سرور اختصاصی مجازی با توجه به عواملی مانند: منابع سخت افزاری، نرم افزاری، نگه داری، منابع اختصاصی، لوکیشن سرور و… می تواند تا حدود زیادی در سرورکلیک متغییر باشد.

خرید سرور مجازی در سایت سرورکلیک

خرید سرور مجازی در سایت سرورکلیک

شاید برای شما سوال باشد که server ایرانی و خارجی به چه معناست؟ وقتی ما بعد از نام server ، نام یک کشور را مطرح می کنیم به این معناست که میزبانی های زیادی در دیتاسنتر های آن کشور قرار دارند. مانند آلمان، هلند، آمریکا، انگلیس و… سرورهای vps برای افرادی که در زمینه کسب و کارهای بزر فعالیت می کنند و نیاز به پهنای باند بسیار زیادی دارند و امنیت سایت برایشان مهم است، بهترین میزبانی برای آن ها مجازی می باشد.

 • امکان مدیریت به صورت اختصاصی از راه دور
 • امکان نصب برنام های دلخواه
 • در اختیر داشتن IP خصوصی
 • پرداخت هزینه کمتر
 • امکان عیب یابی سریع و راحت تر
 • قابلیت اطمینان
 • پهنای باند زیاد

در این مقاله از سایت سرورکلیک، توانستیم همه چیز را درباره یک server مجازی و اینکه سرور مجازی چیست برای شما بیان کنیم و مفهوم سرور VPS یا همان مجازی را به همراه کاربرد های آن برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با مراجعه به شرکت خدمات هاستینگ سرورکلیک یک Server حرفه ای و مجازی را با قیمت ارزان و به صورت نا محدود به صورت اینترنتی در بهترین شکل خریداری کنید.یکی از کاربردهای سرور مجازی استفاده از آن به عنوان سرویس دهنده میزبانی وب می باشد. بسیاری از شرکت های میزبانی با استفاده از سرورهای مجازی سرویس میزبانی برای کاربران خود و موسسات مختلف ارائه می دهد.


اولین نفر باشید که امتیاز میدهید