آموزش نحوه بکاپ گیری از هاست دایرکت ادمین

آموزش نحوه بکاپ گیری از دایرکت ادمین: بکاپ گیری امر بسیار مهم ایست که همواره باید در آن دست کافی را داشته باشیم. چراکه بار سنگین مسئولیت مراقب و حفظ اطلاعات بر عهده خودتان است هاستینگ ها برای ارائه خدمات بیشتر و یاری رسانی در شرایط حساس از اطلاعات بک آپ گیری به عمل می آورند و تعیین فواصل زمانی بکاپ گیری از هاست دایرکت ادمین به میزان تغییراتی که روی سایت و دیتا بیس اعمال می شود بستگی دارد. در مقاله آموزش نحوه بکاپ گیری از دایرکت ادمین در سایت سرور کلیک به مباحث پنل مدیریتی دایرکت ادمین می پردازیم و همچنین این پنل مدیریتی جز دسته پنل هایی می باشد که به هاست هایی چون:  هاست ویندوز، هاست لینوکسی و هاست وردپرس سازگار بوده و می تواند به راحتی از آن استفاده کرد

مراحل بکاپ گیری از هاست دایرکت ادمین

ابتدا وارد به هاست دایرکت ادمین کنترل پنل هاست خود شوید و بعد از لاگین با صفحه اصلی کنترل پنل هاست دایرکت ادمین مواجه می شوید. در قسمت Your Account روی گزینه Crate/Restore Backups کلیک کنید تا به قسمت بکاپ گیری از هاست دایرکت ادمین هدایت شوید.

در این بخش می توانیم مشخص کنیم که دقیقا قصد داریم از چه بخش هایی از اطلاعات موجود روی هاست دایرکت ادمین ادمین نسخه بکاپ تهیه شود. این کنترل پنل برای شما به قدری آزادی عمل به همراه آورده که قادر به تهیه بکاپ از تمام بخش های هاست از جمله ایمیل ها، دیتابیس، اطلاعات اصلی سایت، اکانت های FTP و… خواهد بود

تهیه بکاپ از دامنه و ساب دامنه ها در هاست دایرکت ادمین

بخش Wevsite Data

قسمت Website Data اولین بخش از تنظیمات بکاپ گیری از هاست دایرکت ادمین را به سرانجام برسانیم. گزینه های موجود در بخش Website Data برای آن دسته از کاربرانی مفید است که دامنه های متعددی را به هاست خود متصل کرده اند و هر دامنه تعدادی ساب دامنه دارد.

اگر اسکرول کنید و به سمت پایین بکاپ گیری بروید به تنظیماتی برمیخوریم که در آن قسمت می توان تعیین کرد که آیا تمام دامنه و ساب دامنه ها نسخه بکاپ تهیه شود یا خیر؟ تظیمات این بخش به شرح زیر است:

Domains Directory: با فعال کردن این بخش مشخص می کنیم که از اطلاعات مربوط به تمام دامنه های متصل به این هاست نسخه بکاپ تهیه شود.

Subdomain Lists: به کمک این گزین مشخص میکنیم که اطلاهات ساب دامنه ها نیز برای ما مهم هستن و از تمام ساب دامین های ما بکاپ گیری انجام شود.

چگونه از ایمیل های هاست خود بکاپ بگیریم؟

بخش Email

در این قسمت از مراحل بکاپ در دایرکت ادمین می توان ایمیلی را مشخص کرده که از اکانت های ایمیل و رمز آن ها، ایمیل های دریافت و ارسال شده، فروارد ها، فیلتر های ایمیل و… نسخه بکاپ تهیه شود.

با این گزینه می توان از اکانت های ایمیل و رمز عبور مربوط به هرکدام نسخه بکاپی داشت از اطلاعات وب میل، صندوق ورودی بکاپ گیری شود. فیلتر ها و ایمیل های دسته بندی شده است. در ادامه کلماتی که ممکن است برایتان مشکل باشد را ترجمه کرده ایم.

Forwarders: فورواردر ها یا همان یامیل های ارجاع دهنده را در نسخه بکاپ قرار می دهند.

Autiresponders: تنظیمات مربوط به پاسخ دهند های خودکار ایمیل

Vaction Messages: از Vaction و تنظیمات آن ( پاسخ دهنده ها برای اطلاع رسانی در ساعات آتی و زمان بندی ها ) بکاپ گیری می شود.

Mailing lists: از تمام لیست ایمیل ها و آرشیو و…

دایرکت ادمین یکی از پنل های مدیریتی می باشد که نسبت به پنل مدیریتی سی پنل گرافیک چندان خاصی ندارد اما می تواند بسیاری از نیاز های شما را دررابطه با هاست ویندوز، هاست لینوکسی و هاست وردپرس حل کند و می تواند بهترین پنل های مدیریتی باشد.