امنیت هاست اشتراکی

هاست اشتراکی چیست؟

هاست اشتراکی لینوکس و ویندوز، از خدمات بنیادی ارائه شده در سایت سرورکلیک می باشد. این نوع میزبانی مناسب ترین سرویس در جهت خدمات هاستینگ برای سایت های نوپا با بازدید کم می باشد. با خرید هاست اشتراکی ارزان قیمت، این امکان برای شما فراهم میشود که سایت خود را بر روی سرویس های ارزان ایرانی و یا خارجی میزبانی کنید. اگر سایت کم بازدید و یا سایت شخصی دارید می توانید با تشخیص هاست اشتراکی خرید مقرون به صرفه ای را تجربه کنید. قابل ذکر است که فروش هاست اشتراکی در شرکت سرورکلیک، با کیفیت بالا و بر روی هارد SSD با قیمت مناسب ارائه میشود. برای استفاده از هاست اشتراکی، این دسترسی برای کاربر ایجاد شده است تا بتواند فضای میزبانی خود را به صورت تعرفه ماهانه با قیمت مناسب پرداخت کند.

هاست اشتراکی چیه؟ برای تعریف آن می توان گفت که میزبان اشتراکی، روشی از مدیریت سایت است که در آن منابع یک سرور بین چند سایت به اشتراک گذاشته میشود. منظور از منابع سرور هارد دیسک، رم، سی پی یو، پهنای باند و … است. کاربران این سایت ها معمولا به کمک کنترل پنلی که شرکت میزبانی در اختیار آنها قرار می دهد، به سایت خود دسترسی دارند؛ اما دسترسی به فایل های اصلی و تنظیمات سرور به آنها داده نمیشود. میزبان اشتراکی، مناسب برای سایت های کوچک تا متوسط با حجم نه چندان بالا از کاربران است، که نیاز به منابع بالایی از سرور ندارند و متوسط تعداد بازدیدکنندگان وب سایت آنها کم میباشد، و به عبارت دیگر می توان گفت که ترافیک سایتشان عادی است و یا فرصت و تخصص مدیریت سرور شخصی خود را ندارند.

در میزبانی های اشتراکی (سرورهای share)، سایت ها را محدود می کنند؛ که به صورت لحظه ای بیش از حد مجاز از منابع سرور مانند CPU و RAM استفاده نکنند. همچنین به این قابلیت (Dedicated Application Pool) نیز گفته میشود و برای ارائه سرویس باکیفیت و تقسیم منابع سرور به طور مناسب در میان سایت های موجود در سرور به کار برده میشود. در صورتی که نیاز یک سایت بیش از این مقدار است شما می توانید با خرید سرور مجازی و یا خرید سرور اختصاصی در شرکت سرورکلیک این مشکل را برطرف کنید. همچنین شما می توانید برای خرید هاست اشتراکی ارزان به سایت سرورکلیک مراجعه کنید.

 

هاست اشتراکی چه مزیتی دارد؟

مهم ترین مزیت میزبان اشتراکی، هزینه پایین آن است. به علت اینکه منابع در میان چندین سایت تقسیم میشود، به همان اندازه هزینه کاهش پیدا می کند. برای تعداد سایت هایی که می توان روی یک سرور مدیریت کرد، هیچگونه استانداری وجود ندارد و این عدد با توجه به نوع سرویس، نوع سخت افزار و همچنین نوع سایت ها می تواند مختلف باشد.

مزیت دیگر سرویس اشتراکی، این است که کاربران آن نیازی به داشتن اطلاعات فنی برای نگهداری و تنظیمات سرور ندارند و این مسئولیت بر عهده شرکت هاستینگ می باشد. کاربران می توانند از طریق (Control Panel) که بهترین host را در اختیار آنها قرار می دهد، سایت خود را مدیریت کنند.

سرویس های میزبانی وب بر اساس نوع سیستم عاملی که بر روی سرور نصب میشوند و به طور متداول نرم افزارها و فایل هایی را که پشتیبانی می کنند و همچنین برخی از آنها را مانند هاست لینوکس اشتراکی و … را شاخه بندی می کنند. بر پایه یک باور اشتباه با توجه به اینکه فایل های کد باز PHP و پایگاه داده MY SQL در هاست های لینوکسی پشتیبانی میشوند. این موضوع در حالی است که هاست های ویندوزی با انجام تنظیمات و نصب نرم افزارهای مربوط قابلیت پشتیبانی از این نوع امکانات برنامه نویسی را علاوه بر زبان های دیگر برنامه نویسی مانند ASP و ASP.NET را شامل میشوند.

از طرفی دیگر توجه داشته باشید که اینگونه هاست ها می توانند انتخابی مناسب برای شروع فعالیت شما و آشنایی با ویژگی های هاست باشند. به همین دلیل است که خرید هاست اشتراکی از یک شرکت هاستینگ معتبر، مانند سرور کلیک، می تواند سرعت پیشرفت کسب و کار شما را تا اندازه زیادی افزایش دهد. از طرفی دیگر قیمت مناسب این هاست ها به شما این امکان را می دهد تا از نظر مالی تحت فشار قرار نگرفته و در عین حال قادر به تست کردن آن ها باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رفع ابهامات خود می توانید با تیم پشتیبانی سرور کلیک تماس بگیرید.

 

 

معرفی ویژگی های کیفیت وبرخی امکانات آن :

هاست اشتراکی لینوکس

 • برنامه نویسی و پایگاه داده:

با توجه به اینکه برنامه نویسی تحت وب اصولا بر پایه زبان PHP یا زبان ASP و ASP.NET می باشد، پشتیبانی از این زبان ها و امکان ایجاد دیتابیس های My SQL و MS SQL در سرور از نکات مهم و قابل توجه در انتخاب نوع سرویس است.

 • میزان حجم دیسک:

حجم دیسک (Disc space)، به مقدار فضایی گفته میشود که شرکت میزبان از دیسک سخت سرورهای خود در اختیار شما قرار می دهد؛ این فضا از چند مگابایت تا چند گیگا بایت بر اساس نیاز شما متفاوت است. مجموع حجم فایل های ارسالی به سرور اجاره کننده باید کمتر یا مساوری با فضای کافی اجاره شده باشد.

 • محدودیت در انتقال داده‌ها و اطلاعات:

محدودیت و میزان انتقال داده‌ها (Data Transfer)، که به ترافیک ماهانه نیز گفته میشود. میزان تبادل اطلاعات با کامپیوتر میزبان را مشخص میکند. به این معنی که میزان مجموع حجم فایل های دریافت شده یا ارسال شده به فضای اجاره شده به صورت ماهیانه مشخص میشود ونباید از آن مقدار بالاتر رود.

البته در نظر داشته باشید که هر بار که سایت توسط یک بازدید کننده باز میشود. مقداری از اطلاعات بین سرور میزبان و سیستم بازدید کننده تبادل صورت می گیرد. بنابراین اگر تعداد دفعات بازدید از یک سایت بالا باشد، به نسبت نوع فایل های استفاده شده در سایت، میتواند میزان قابل توجهی از پهنای باند را مصرف کند.

در نتیجه در هنگام خرید هاست اشتراکی حتما باید به این موضوع نیز توجه بسیار زیادی داشته باشید که چه میزان انتقال داده در سایتتان انجام خواهد شد؛ چراکه در غیراینصورت و در صورت بیشتر شدن میزان انتقال داده نسبت به ترافیک ماهانه شما، با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد.

 • امنیت سرور:

از لحاظ امنیت تمامی موارد امنیت هاست اشتراکی رعایت شده است. این مکانیزم ها محدوده وسیعی از ابزارها و راه حل های امنیتی را شامل میشود. فایروالها ، تشخیص گرهای نفوذ، ضد ویروسها و … برخی از این ابزارها هستند. معماری امن شبکه و در نظر گرفتن مسائل امنیتی در این معماری نیز می تواند بسیار دارای اهمیت باشد.

تعداد دامنه هایی که امکان ایجاد و اصطلاحا hosting کردن آنها بر روی یک فضای اجاره ای وجود دارد. تعداد بانکهای اطلاعاتی و نوع و حجم آنها و یا نوع پست الکترونیک و تعداد آنها و همچنین برخی عوامل دیگر مشخص کننده سرویس های میزبانی و شرکت های هاستینگ است.

هاست اشتراکی چیست؟

در صورتی که موارد زیر درمورد سایت شما صدق می کند، میزبانی اشتراکی گزینه مناسبی برای شماست:

 • تجربه کافی در زمینه خدمات میزبانی وب ندارید!
 • به دنبال کم کردن هزینه ها هستید.
 • طراحی یک وبسایت تجاری کوچک برای خودتان و یا دوستانتان
 • به برنامه نویسی گسترده وب احتیاج ندارید.
 • در حال مطالعه و یادگیری برنامه هایی مانند جوملا یا وردپرس هستید.
 • در حال مدیریت یک کسب و کار کوچک و یا استارت آپ هستید.
 • در حال تجربه و آزمون در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی هستید.

به نقل از سایت hostgator :

When the time comes to choose where to host your website you’re going to have a ton of options at your disposal. Beyond deciding which company to host with, you’ll also have to decide what kind of hosting package suits you best.

Shared hosting is one of the most popular hosting options for those who are building out their first websites. But, what is shared hosting, and does it make sense for your website?

Below we dive into what shared hosting actually is, and what kind of person could benefit from a shared hosting package.

هاست اشتراکی ابری

میزبانی مشترک وب چگونه کار می کند؟

هاست اشتراکی، یک سرور واحد میزبان چندین سایت است. با توجه به فضای موجود در Hard، Ram و CPU، تعداد سایت ها می تواند از چند صد تا چندین هزارعدد متغیر باشد. فایل های هر کاربری مربوط به یک وبسایت و هر اپلیکیشنی در قسمت های جداگانه ای روی سرور ذخیره میشود. کاربران به سطح روت یا فایل های یکدیگر دسترسی ندارند. تمام اکانت های موجود در سرور اشتراکی در منابع محاسباتی وب سرور، مشترک هستند. شرکت سرورکلیک استفاده از هاست اشتراکی را در دو سیستم عامل متفاوت و تخصصی به صورت هاست ویندوز و هاست لینوکس ارائه می دهد.

 

انواع هاست اشتراکی:

هاست های اشتراکی بر اساس نوع یستم عامل به دو دسته لینوکسی و ویندوزی تقسیم میشوند. در هاست لینوکس اشتراکی از وب سرور لایت اسپید و در هاست ویندوزی از وب سرور IIS استفاده می شود؛ که این نوع hosting هم در موقعیت ایران و هم در موقعیت اروپا ارائه میشود. کنترل پنل مورد استفاده بر روی هاست لینوکسی دایرکت ادمین و سی پنل می باشد، که استفاده از سی پنل به علت وجود تحریم ها در موقعیت اروپا ارائه میشوند. کنترل پنل مورد استفاده بر روی هاست اشتراکی لینوکسی دایرکت ادمین و سی پنل ارائه میشود و کنترل پنل سرورهای ویندوزی پلسک یا وب سایت پنل می باشد.

معایب مزایا
محدودیت منابع قیمت ارزان و مقرون به صرفه
عدم دسترسی کامل کاربری ساده و راحت
تاثیر پذیری نامناسب امنیت بسیار بالا
پایداری کم پشتیبانی 24 ساعته
کم شدن سرعت بارگذاری سایت مدیریت مناسب

 

هاست لینوکس اشتراکی چیست؟

خدمات هاست اشتراکی (Shared host)، یکی از قدیمی ترین و گسترده ترین روش برای مدیریت وب می باشد. و در جهت این این سرویس، راهکارها، نرم افزارها و روش های پیش روی مدیران سرورها در طول سال های طولانی، با تحولات بسیار زیاد خود رشد قابل توجهی را به وجود آورده است. کنترل پنل های هاستینگ امروزه کار را تا آن اندازه آسان کرده اند که به سادگی هر کاربری که به فضای وب آشنایی دارد؛ می تواند با استفاده از یک سرور مجازی و نصب یکی از کنترل پنل های میزبانی وب، اقدام به مدیریت وب سایت های خود کنید. و با تامین کیفیت و امنیت اطلاعات، از آزادی عمل بیشتر در استفاده از سایر امکانات یک سرور بهره مند شوید.

به نقل از سایت pcmag.com:

What Is Shared Web Hosting?Believing that your business doesn’t need a website is delusional. Every business needs an online presence, regardless of its size. It doesn’t matter if you’re the CEO of a multinational corporation or the owner of a neighborhood cafe, you need a website so that potential customers can buy your products online or at least learn more about your brick-and-mortar business. Don’t leave potential money on the table.

خرید هاست اشتراکی ارزان

مزیت استفاده از هاست اشتراکی:

 • آپ تایم نزدیک به صد درصد
 • سرعت عملکرد بالا
 • افزایش ترافیک سایت
 • پشتیبانی 24 ساعته
 • دارا بودن منابع نامحدود

 

کاربرد میزبان اشتراکی چیست؟

استفاده از هاست اشتراکی

از مهم ترین عامل های معرفی یک برند یا معرفی خدمات ارائه شده برای کاربران داشتن یک وب سایتی می باشد؛ که میتواند در بازار دیجیتال امروز محصول و خدمات خود را ارائه می دهد. این وب سایت می تواند برای نمایش اطلاعات یا فروش محصولات یک سازمان باشد. با توجه به نیاز کاربر و نوع سایت هر کاربر می تواند منابع مورد نظر خود را انتخاب کند که این مورد می تواند منابع مورد نظر خود را انتخاب کند؛ که این مورد کاربردی ترین بخش استفاده از هاستینگ است.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله “مزایا و معایب میزبان اشتراکی” را مطالعه کنید.

اهمیت خرید هاست اشتراکی برای کسب و کارها

با توجه به مزایایی که در خصوص استفاده از انواع هاست اشتراکی ذکر کردیم، ممکن است هنوز هم در خصوص خرید انواع هاست و یا حتی خرید هاست ویندوز و خرید هاست لینوکس هم تردید داشته باشید. به همین دلیل در ادامه به صورت کامل در خصوص آن توضیح خواهیم داد. توجه داشته باشید که موارد مذکور از جمله مزایایی هستند که با خرید سرور از مجموعه سرور کلیک شامل حالتان خواهند شد.قیمت مناسب

پیش از این در خصوص قیمت هاست اشتراکی توضیحات مختصری را ارائه دادیم. اما خرید هاست اشتراکی، بیشتر مناسب چه کسب و کارهایی است؟ خرید این هاست ها بیشتر مناسب کسب و کارهایی است که در ابتدای کار خود هستند؛ این کسب و کارها برای آنکه بتوانند آنلاین شدن وب سایت خود و استفاده از ویژگی های آن را با بودجه محدود امتحان کنند، می توانند با خرید هاست اشتراکی ایران با قیمتی بسیار پایین تر، سایت خود را به صورت آنلاین بر بستر وب بارگذاری کنند. با این وجود نکته مهم آن است که اگر قصد دارید کسب و کار خود را به مرحله ای جدیدتر ببرید و آن را گسترش دهید، باید به این نکته توجه کنید که حتما باید از هاست های پر سرعت و با پهنای باند بالا استفاده نمایید و خرید هاست اشتراکی اشتباهی بزرگ خواهد بود.

سرعت هاست اشتراکی

نکته بعدی که در خصوص هاست های اشتراکی اهمیت زیادی دارد، بحث در رابطه با سرعت آن ها می باشد. همانطور که از نام هاست های اشتراکی مشخص است، این هاست ها منابع را بین کاربران به اشتراک می گذارند. بنابراین طبیعی است که در هنگام استفاده از آن ها سرعت پایین تری را تجربه نمایید. به همین دلیل اگر کسب و کار بزرگی را دارید و یا قصد دارید تا کسب و کار گسترده ای را آغاز نمایید، بهتر است از هاست های اشتراکی، فقط برای امتحان کردن سایت خود و آشنایی با ویژگی های هاست استفاده نمایید. البته این موضوع به این معنی نیست که هاست های اشتراکی کند هستند و عملا کاربردی ندارند؛ بلکه بدین معنا است که در صورت افزایش کاربر از حد مشخص( به دلیل محدود بودن پهنای باند و سایر منابع)، کارایی آن به شدت کاهش پیدا می کند.

 

سرویس اشتراکی برای چه سایت هایی مناسب است؟

انتخاب نوع هاست، برای سایت شما کاملا بستگی به عواملی دارد که هر کاربر باید با توجه به نیاز سایت خود، HOST مورد نظر را انتخاب کند. عواملی مانند تعداد بازدید یا ترافیک، اسکریپت یا نرم افزار وب سایت، نوع سیستم عامل server os که ویندوزی یا لینوکس می باشد. هاست لینوکس ارزان تر از هاست ویندوز است. اما در عین حال امنیت هاست لینوکس اشتراکی بالاتر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت خرید هاست اشتراکی در سایت سرورکلیک ارائه شده است.

 

خرید هاست اشتراکی ارزان قیمت

قیمت هاست اشتراکی چقدر است؟ شما می توانید برای اطلاع از اخرین هزینه هاست اشتراکی به سایت سرورکلیک مراجعه کنید و سرویس مورد نظر خود را سفارش دهید. اگر سایت شما کم بازدید و یا شخصی است؛ می توانید با تهیه سرویس میزبانی اشتراکی کیفیت بالایی را تجربه کنید. می توان گفت که این سرویس با کیفیت بالا و بر روی هارد SSD و با قیمت مناسب ارائه میشود. برای خرید این امکان برای کاربر قرار داده شده است که بتوانید فضای میزبانی خود را به صورت تعرفه ماهانه و با قیمت مناسب پرداخت کنید. معیار مهمی که در تشخیص هاست اشتراکی مهم می باشد این است که شما بتوانید سرویس میزبانی خود را از بهترین شرکت هاستینگ خریداری کنید. و شرکت ارائه دهنده بتواند بهترین خدمات و پشتیانی را به شما ارائه دهد. سایت سرورکلیک توانسته بهترین سرویس میزبان مشترک را برای سایت خود به صورت انلاین سفارش دهید.

منبع: dreamhost.com، inmotionhosting.com