مزایا و معایب میزبان ابری

مزایا و معایب میزبان ابری چیست؟ این سوال جزء آن دسته از سوالاتی است که امروز می خواهیم در این مقاله از سرورکلیک به آن پاسخ دهیم. در این مقاله می خواهیم درمورد، مزایا و معایب میزبان ابری برای شما عزیزان به صورت کامل توضیح دهیم، البته قبل از آن باید شما را با مفهوم کلی میزبان ابری آشنا کنیم.

قبل از اینکه به معرفی Cloud Hosting بپردازیم، بهتر است تا حدودی درمورد، میزبان یا همان هاست برای شما توضیح دهیم. در این مقاله از سرورکلیک با ما همراه باشید تا شما را با هاست و کاربرد های آن، میزبان ابری چیست؟ مزایا و معایب میزبان ابری چیست؟ آشنا کنیم.

شما می توانید برای خرید حرفه ای ترین، پرسرعت ترین، قدرتمند ترین و نامحدود ترین server برای سایت خود به سایت ما مراجعه کنید. به شما این اطمینان را می دهیم که در نظر گرفتن Cloud Hosting مناسب با سرعت بالا، می تواند تا حدود زیادی روی عملکرد سایت شما تاثیر داشته باشد. شما می توانید بهترین سرعت را دریافت کنید همین مورد می تواند تا حدود زیادی روی رضایت کاربران شما تاثیر داشته باشد.

هاست چیست و چه کاربردی دارد؟

تمام طراحان سایت برای اینکه بتوانند، اطلاعات و فایل های مربوط به سایت خود را ذخیره سازی کنند، نیاز به یک فضایی دارند تا بتوانند اطلاعات خود را در آن نگه دارند و در صورت نیاز از آن های استفاده کنند. به این فضایی که در اختیار مدیر سایت و طراح قرار می گیرد، هاست یا همان میزبان نام دارد که می تواند از سایت شما به صورت حرفه ای پشتیبانی کند.

با توجه به اینکه شما چه نوع سایتی راه اندازی کرده اید و اطلاعات سایت شما به چه صورت و در چه حجمی می باشد، باید برای آن میزبان انتخاب کنید، توجه داشته باشید که انتخاب میزبان کار راحتی نیست و پیچیدگی خود را دارد. شما می توانید با مراجعه به شرکت خدمات هاستینگ سرورکلیک، نوع میزبان مورد نیاز خود را سفارش دهید.

Host ها فضایی روی سرور هستند. سرور ها سیستم های بسیار بزرگی هستند که به بخش های کوچک تری به نام هاست تقسیم شده اند. هر یک از این قسمت ها در اختیار یک سایت قرار می گیرند و از آن پشتیبانی می کنند. برای اطلاع از نوع هاست مورد نیاز خود و اطلاع از قیمت آن می توانید به مقاله “هاست چیست و چه کاربردی دارد؟ ” مراجعه کنید.

انواع هاست چیست؟

به طور کلی host ها در دو دسته اصلی با عنوان: هاست لینوکس و هاست ویندوز تقسیم بندی می شوند. شما می توانید انواع هاست های زیر را در این دو نوع خریداری کنید.

برای اطلاع از قیمت و هزینه ای که باید در قبال خرید Host پرداخت کنید، به شما پیشنهاد می کنیم به سایت www.serverclick.com مراجعه کنید. در این قسمت از مقاله سرورکلیک، درمورد هاست و انواع آن برای شما توضیح دادیم. در ادامه می خواهیم شما را با یکی از قدرتمند ترین و پر سرعت ترین Host ها یعنی، میزبان ابری آشنا کنیم و مزیت ها و عیب های آن را برایتان بازگو کنیم.

بررسی خصوصیات میزبانی ابری

میزبان ابری چیست؟

میزبانی وب ابری چیست؟

Cloud Hosting یا همان میزبان ابری، جزء یکی از قدرتمند ترین، نا محدود ترین و پرسرع ترین هاست هایی است که می توانید از آن به عنوان میزبانی سایت خود استفاده کنید. میزبان ابری به عنوان یکی از محبوب ترین میزبان های وبی است که شما می توانید آن را در اختیار داشته باشید. این نوع میزبانی به نسبت، سایر میزبان ها عملکرد بهتری را برای کاربر فراهم می کند به همین دلیل است که محبوبیت خودش را افزایش داده است.

یکی از بزرگ ترین ویژگی ها و محبوبیت های خاصی که این میزبان ها دارند، این است که در تمام نقاط جهان پراکنده شده اند و برای اینکه بتوانند به کاربران اطلاع رسانی داشته باشند، در صورت بروز مشکل می توانند از سرورها و منابع دیگری استفاده کنند. هاست ابری یا همان میزبانی وب ابری، جزء جدید ترین تکنولوژی ها به شمار می رود

میزبان ابری، جزء یکی از انعطاف پذیر ترین میزبان ها با آپ تایم بالا می باشد. در میزبانی وب به صورت ابری، سایت ها به جای اینکه از منابع سخت افزاری و نرم افزاری یک سرور استفاده کنند، می توانند از سرور های متنوعی استفاده کنند. در صورتی که در یکی از سرورها به منابعی دسترسی نداشتید، می توانید از سرورهای دیگر کمک بگیرید. میزبان ابری، دقیقا براساس پردازش ابری کار می کند، یعنی استفاده همزمان از چندین سرور. در ادامه درمورد مزیت ها و عیب های میزبان ابری و ویژگی های آن برای شما بیشتر توضیح خواهیم داد.

مزایا و معایب میزبان وب ابری چیست؟

مزایا و معایب میزبانی ابری چیست؟

در این قسمت از مقاله سرورکلیک می خواهیم، درمورد مزیت ها و معایب میزبان ابری و یا همان هاست ابری برای شما به صورت مختصر توضیح دهیم. طبیعتا تمامی هاست ها، دارای بدی ها و خوبی هایی هستند که هر کدام ازآن ها می تواند نشان دهنده نوع کابرد آن ها باشد. شما می توانید با بررسی، این مزایا و معایب هاست ابری، نوع Host مورد نیاز خود را برای میزبانی سایت خود از سرورکلیک خریداری کنید.

خصوصیات Cloud Hosting:

 • انعطاف پذیری
 • دسترسی به منابع به صورت اختصاصی
 • پایداری
 • پراکندگی دیتاهای سایت
 • هزینه های آپدیت
 • کاهش امنیت داده
 • مشکلات برای تهیه نسخه پشتیبان

مواردی که نام برده شد، از جمله معایب و مزایا میزبانی وب ابری بود، که در ادامه به صورت مختصر درمورد برخی از آن ها توضیح خواهیم داد. شما می توانید برای خرید میزبان وب ابری ارزان به شرکت خدماتی هاست سرورکلیک مراجعه کنید.

 • یکی از مهم ترین مواردی که می توانیم به عنوان ، مزیت میزبان ابری در نظر داشته باشیم، پایداری آن می باشد. توجه داشته باشید که در هاست ابری به دلیل اینکه ما می توانیم به تمام منابع سخت افزاری و نرم افزاری موجود روی سرورهای متفاوت دسترسی داشته باشیم، پایداری سرور اصلی بسیار بالا خواهد بود و مشکلی برای ما پیش نخواهد آمد.
 • یکی دیگر از مزیت های میزبان ابری، می توانیم به امنیت آن و همچنین دسترسی به منابع اختصاصی اشاره کنیم. با توجه به اینکه در این نوع سرورها، به صورت اختصاصی منابع ویژه و مخصوصی در اختیار شما قرار می گیرد و سایت های دیگر به منابع شما دسترسی نخواهند داشت، می تواند روی امنیت سایت شما تاثیر داشته باشد.
 • انعطاف پذیری، یکی دیگر از مزایا میزبانی ابری می باشد. در صورتی که شما از یک سری منابع که در اختیارتان قرار دارد، استفاده می کنید و این منابع به اتمام می رسد، شما می توانید سرویس های خود را از سایر منابع روی سرور به صورت مشترک استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که شما برای استفاده از این منابع باید هزینه پرداخت کنید.
 • معایب میزبان ابری، می توانیم به در خطر بودن امنیت داده هایمان اشاره کنیم. در این نو هاست ها، به دلیل اینکه منابع به صورت گسترده وجود دارد، توجه به امنیت یک سایت کار دشواری است. با در نظر گرفتن اینکه منابع به صورت پراکنده در سرور وجود دارد، شخص سومی برای برقراری امنیت باید این کار را انجام دهد که این گاهی منجر به سو استفاده از یک سایت می شود.
 • یکی دیگر از معایب میزبان ابری، تهیه نسخه پشتیبان می باشد. با توجه به اینکه منابع به صورت پراکنده روی یک سرور قرار دارند شما برای تهیه نسخه پشتیبان باید به صورت تخصصی عمل کنید که این کار می تواند زمان گیر و امنیت سایت را کاهش دهد. البته گاهی تهیه نسخه بکاپ توسط خود شرکت ها انجام می شود که این کار درست و امنی نیست.

در این مقاله از سرورکلیک به بررسی، مزایا و معایب میزبان ابری پرداختیم، شما می توانید با مطالعه این مقاله و در نظر گرفتن مزیت ها و عیب هایی که برای میزبانی وب ابری گفته شد، نوع هاست خود را با مناسب ترین قیمت، بالاترین سرعت و به صورت نامحدود از شرکت هاستینگ سرورکلیک خریداری کنید.