هاست ابری و هاست معمولی چه تفاوتی دارد؟

محبوب ترین مقالات

آخرین دیدگاه ها

دسته بندی ها

مطالب مفید

تفاوت هاست ابری و هاست معمولی

تفاوت هاست ابری و هاست معمولی

هاست ابری و هاست معمولی چه تفاوتی دارد؟

تفاوت هاست ابری و هاست معمولی : شاید بهتر باشد قبل از هر اقدامی، باید تعریف درستی از هاست داشته باشید و اینکه هاست ابری وهاست معمولی چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟ با توجه به تعاریفی که وجود دارد، هاست به معنای میزبانی است. در واقع فضایی که اطلاعات و داده های شما بر روی سایت در اینترنت قرار می گیرد و مخاطبان شما از این اطلاعات استفاده می کنند، اصلی ترین وظیفه هاست دریافت و ارسال داده ها و سرویس های مختلف می باشد. بهتر است بدانید که مدیریت آن نسبت به سرورهای دیگر بسیار آسان است و مانند حافظه آنلاین فعالیت می کند.

Cloud Hosting یا میزبانی ابری نوعی از میزبانی است که اساس فعالیت آن بر اساس رایانش ابری می باشد. در این نوع از میزبانی وب سایت ها به جای استفده از منابع سخ افزاری و نرم افزاری یک سرور، از چندین سرور به طور همزمان استفاده میشود. در سرورهای میزبان ابری، داده ها و اطلاعات مورد نیاز در نقاط مختلف جغرافیایی قرار می گیرند، و با استفاده از فناوری های سرورهای مجازی این امکان فراهم میشود؛ تا هر کدام از آنها بخشی از وظیفه میزبانی را بر عهده بگیرند. این ویژگی به عنوان افزونگی در سرور مجازی شناخته میشود، و باعث افزایش کارایی سرویس های میزبانی میشود. هاست ابری نسبت به هاست معمولی برتری بیشتری دارد. دارای انعطاف پذیری بالایی است، و باعث میشود تا صرفه جویی بیشتری در هزینه های خود داشته باشید.

فرق هاست ابری و هاست معمولی چیست؟

همان طور که اطلاع دارید انواع مختلفی از هاست برای میزبانی سایت وجود دارد. که در این مقاله از سایت سرورکلیک می خواهیم به معرفی هاست ابری و هاست معمولی و تفاوت میان آنها بپردازیم. هاست ابری یا میزبانی وب ابری که اصطلاحا با نام Cloud Hosting شناخته می شود. تفاوت عمده host ابری نسبت به اغلب آنها پایداری و سرعت بیشتر است. که به دلیل کاربرد نرم افزارها و سخت ‌افزار های استفاده شده در این سرویس می باشد. مانند استفاده از وب سرور لایت اسپید و هارد های پرقدرت و سریع SSD در این سرویس است. در این میزبانی کاربر می تواند به صورت لحظه ای مصرف داده های خود را از منابع سرور مثل رم سی پی یو و … مشاهده کند.