نرم افزار اجرای آزمایشی وب سایت بدون داشتن هاست

نرم افزار آزمایشی وب سایت یا شبیه ساز سرور: در دنیای امروزی داشتن یک سایت برای هر کسب کاری یک پیش نیاز اساسی محسوب می شود و وب سایت هایی می توانند تاثیر بسزایی باعث به وجود آمدن سایت می شود که روی یک فضای محلی و نه در فضای آنلاین می باشد امروزه با استفاده از نرم افزار آزمایشی یا شبیه ساز سرور می توان برای طراحی سایت اقدام کرد. اگر شما هم به دنبال این گونه نرم افزار ها هستید در مقاله نرم افزار اجرای آزمایشی وب سایت بدون داشتن هاست همراه سایت سرور کلیک باشید. در ادامه با این نرم افزار ها بیشتر آشنا خواهیم شد

 

Uniform Server

نرم افزار یونیفورم سرور یک پکیج WAMP می باشد که قابلیت اجرا یک وب سرور را تحت تمامی اناع سیستم عامل های ویندوز دارد و می توان به راحتی و با

حجم بسیار کم آن را دانلود کرد می توان از این سرور به عنوان یک محصول زنده یا سرور زنده استفاده کرد. برنامه نویس هایی هستند که از این ابزار برای تست برنامه های خودشان ساخته اند مثل زبان Perl، PHP، MySQL و آپاچی (Apache) استفاده کنند.

همانطور که می دانید در حالت معمول قادر به اجرای فایل های PHP در کامپیوتر خود نیستید لذا قادر نیستید وردپرس، جوملا و… را در سیستم های مدیریت محتوایی و یا اسکریپ ها را در رایانه خود و بدون نیاز به اینترنت تست استفاده کنید. برای حل این مشکل می توانید از نرم افزاری استفاده کرده که بتواند کامپیوتر را به localhost تبدیل و localhost در لغت به معنای میزبانی داخلی یا محلی است که معروف ترین و شناخته شده ترین این برنامه ها می توان به نرم افزار رایگان XAMPP، EsayPHP هم اشاره کرد که در ادامه این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد.

هم اکنون پکیج های رایگان زیادی برای نسب سرور مجازی در فلش مموری ها امده است که یکی از بهترین نرم افزار های سرور مجازی Uniform Server می باشد. با استفاده از این برنامه قادر خواهید بود تا سیستم های مدیریتی محتوای مورد نظر خود را بر روی فلش موری خود نصب کرده و آن را بر روی تمامی سیستم های دلخواه اجرا نمایید.

این نرم افزار توسط تارس سلوبوردسکی برنامه نویسی شد و به یک نرم افزار برای کاربران خویش و سپس تبدیل به یک پروژه متن باز و رایگان گردید. این سیستم عالی برای تازه کار ها و همچنین برای حرفه ای ها می باشد.

 

XAMPP

یکی دیگر از نرم افزار های شناخته شده و بسیار محبوب و پر دانلود XAMPP میباشد این نرم افزار جهت توسعه طراحی سایت ساخته شد و به طراحان این اجازه را می دهد تا بر روی کامپیوتر خود به راحتی سایت طراحی کنند و با داشتن حداقل اطلاعات راجب نرم افزار بتولنند از MySQL, PHP, Apache استفاده کنند و همچنین به صورت اتوماتیک نصب، پیکربندی و یکپارچه سازی کنند. در واقع میتوان گفت زمپ برای اجرای کد های PHP در یک سیستم بهصورت localhost می باشد تا با لوکال نمودن کامپیوتر شخصی خود بتوانند کار های خود را قبل از آپلود کردن و تست آن بر روی هاست اصلی، بر روی کامپیوتر خود تست کنند و این باعث شده تا XAMPP یکی از پرکاربرد ترین نرم افزار برای برنامه نویسان پی اچ پی می باشد.

 

قابلیت نرم افزار زمپ:

راه اندازی یک وب سرور بر روی کامپیوتر شخصی، ادغم و یکپارچه سازی خودکار برنامه های نصب شده، اجرای کد PHP، بدون نیاز به تهیه هاست، نصب تمامی CMS ها بر روی کامپیوتر به صورت آفلاین و حاوی  برنامه های بسیار مفید Apache, MySQL, PHP + PEAR, Perl, mod_php, mod_perl, mod_ssl, OpenSSL, phpMyAdmin, Webalizer, Mercury Mail Transport System for Win32 و NetWare Systems v3.32, Ming, FileZilla FTP Server, mcrypt, eAccelerator, SQLite, and WEB-DAV + mod_auth_mysql

 

در مقاله نرم افزار اجرای آزمایشی وب سایت در سایت سرورکلیک قصد داشتیم تا به شما کمک کنیم بهترین نرم افزار سرور مجازی را بدست بیاورید همچنین شما می توانید از دیگر نرم افزار هایی مانند EasyPHP و Wampserver هم استفاده کنید البته اینکه کدام نرم افزار بهترین است هنوز کاملا مشخص نیست اما بیشترین دانلود ها بر روی XAMPP می باشد و پر طرفدار ترین نرم افزار سرور مجازی می باشد.