تغییر فونت وردپرس

تغییر فونت وردپرس، یکی از مهم ترین چالش ها برای کاربرانی است که به تازگی وارد دنیای وردپرس شده اند و می خواهند فونت مورد انتخاب خود را در قالب وردپرس استفاده کنند و شکل و ظاهر خود تغییر مهمی بدهند. اما از آنجایی که برای عوض کردن فونت نیاز است تا کد نویسی شوید و تغییراتی در استایل قالب به وجود آید، برخی از کاربران از این کار صرف نظر می کنند و سعی می کنند تا از راه های ساده تری مانند استفاده از افزونه تغییر فونت این کار را انجام دهند.

در این آموزش از سایت سرورکلیک، قصد داریم تا به شما آموزش دهیم که چطور می توانید به ساده ترین روش تغییر فونت نوشته ها را انجام دهید.

آموزش تغییر فونت در وردپرس

همانطور که می دانید فونت های زیادی وجود دارد که شما میتوانید برای زیباتر کردن ظاهر سایت خود از آنها استفاده کنید؛ اما پیشنهاد ما به شما این است که حداکثر دو نوع فونت را به کار ببرید. زیرا افزایش تعداد فونت ها می تواند مشکلاتی را برای سایت شما به وجود آورد. برای نمونه ممکن است در آینده سرعت سایت شما کاهش پیدا کند و این موضوع می تواند تعداد بازدیدکنندگان سایت شما را کاهش دهد.

مراحل اضافه کردن فونت فارسی به فونت وردپرس

در ابتدا مهم ترین نکته ای را که باید در نظر داشته باشید این است که فونت مورد نظر شما توسط موتورهای جستجوگرپشتیبانی شود؛ زیرا در صورتی که موتورهای جستجو نتوانند از فونت شما پشتیبانی کنند، فونت دیگری را به صورت خودکار جایگزین می کند. بنابراین باید در انجام این فرآیند دقت زیادی داشته باشید.

در ابتدای این کار شما نیاز دارید تا سه فرمت از فایل فونت خود را داشته باشید؛ شما باید فرمت های ، Eot و Woff فونت مورد نظر را داشته باشید. اما از آنجایی که فونت Ttf تقریبا با تمام مرورگر سازگاری دارد، ابتدا باید به دنبال فرمت Ttf که فرمت اصلی فونت است، در فضای وب بگرید.

بعد از دانلود آن با استفاده از ابزار تبدیل آن را به BYekan.eet تبدیل کنید و با استفاده از ابزار  تبدیل Ttf به Woff آن را BYekan.woff تبدیل کنید.

نحوه اضافه کردن فونت فارسی به قالب وردپرس

پس از نصب قالب در ابتدا پنل مدیریتی قالب را پیدا کنید. قالب هایی مانند قالب وردپرس اهورا یا آوادا به صورت پیش فرض در پنل مدیریتی خود امکان افزودن فونت های سفارشی را فراهم کرده است. شما می توانید به راحتی وارد بخش فونت ها یا تایپوگرافی در پنل مدیریت این قالب ها شوید و فونت های مورد نظر خود را اضافه کنید.

ما در این مقاله از سایت سرورکلیک سعی کردیم تا روشی را برای تغییر فونت منو، داشبورد و نوشته های وردپرس معرفی کنیم تا شما بتوانید به سادگی فونت مورد نظر خود را بر روی قالب سایت اعمال کنید.