خرید سرور مجازی گرافیک‌دار

محبوب ترین مقالات

آخرین دیدگاه ها

دسته بندی ها

مطالب مفید

خرید سرور مجازی گرافیک‌دار

یکی از اقدامات لازم برای بهبود تجربه کاربران خرید سرورهای مجازی گرافیک‌دار می‌باشد. شاید تصور کنید که این سرورها تنها برای گرافیک و بازی مناسب هستند. البته که بهترین گزینه برای بازی‌های رایانه‌ای سرورهای گرافیک‌دار می‌باشند. اما این سرورها به دلیل قابلیت موازی سازی پردازش سرعت بسیار بالایی دارند. متاسفانه آشنایی زیادی درباره قابلیت‌های این سرورها وجود ندارد پس در این مطلب از سرور کلیک به آن پرداخته‌ایم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا از قابلیت‌های سروهای مجازی گرافیک‌دار شگفت زده شوید.

آشنایی با مفهوم GPU و سرورهای گرافیک‌دار:

این مفهوم به واحد پردازنده گرافیکی اشاره دارد که با نام مخفف GPU یا کارت گرافیک شناخته می‌شود. پردازنده گرافیکی یکی از بخش‌های اصلی در هر کارت گرافیک به شمار می‌رود. پردازنده‌های گرافیکی در جهان فقط توسط دو شرکت انویدیا و AMD  که از برندهای بزرگ جهان هستند تولید می‌شود. سرورهای گرافیک‌دار نیز همانطور که از نامشان پیداست از تعدادی GPU تشکیل شده‌اند. به کمک این پردازنده‌های گرافیکی برای افزایش قدرت سرورها به کار می‌روند. در واقع طی پروسه‌ای می‌توان وظایفی را برای افزایش عملکرد سرور به GPU واگذار نمود. این اقدامات نتایج و نمود بسیار مثبتی در کارایی سرورها ایجاد می‌کنند.

GPU با CPU چه تفاوت‌هایی دارند؟

همه‌ی ما کم و بیش با مفهوم CPU به عنوان واحد پردازش مرکزی در رایانه‌ها آشنایی داریم. تمام امکانات مورد نیاز برای رایانه از طریق CPU انجام می‌شود. عمده‌ترین فرق بین این دو مفهوم به عنوان پردازنده در هدف آن‌ها تعریف می‌گردد. درک این تفاوت در تصمیم خرید سرورهای مجازی گرافیک‌دار اثر بسیار زیادی دارد. CPU برای کارهای محاسباتی کلی طراحی شده است در حالی که GPU برای رندر گرافیکی و ویدئویی ساخته شده است. بنابراین GPU پردازنده‌ای است که بار پردازش CPU را کاهش می‌دهد. برای انجام پردازش‌های گرافیکی و ویدئویی نیاز به عملیات‌های متعددی نظیر: