نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp

نصب وردپرس روی لوکال هاست سرورهای مجازی xampp، اولین گام برای کسانی است که می خواهند کار با ورپرس را یاد بگیرند و یا اینکه یک وردپرس کار حرفه ای شوند و به طراحی قالب مورد نظر خود بپردازند. همانطور که می دانید نرم افزارهای xampp و wamp خدماتی هستند که برای ما 3 سرویس اصلی وب سرور apache، پایگاه‌داده mysql با پنل مدیریت phpmyadmin و مفسر PHP را فراهم می‌ شود.

در این مقاله از سایت سرورکلیک قصد داریم تا آموزش قدم به قدم نصب وردپرس در لوکال هاست را به شما آموزش دهیم. برای نصب کردن وردپرس در ابتدا باید Xampp را دانلود و سپس بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. بهترین راه برای تمرین کار با وردپرس استفاده از لوکال هاست یعنی کامپیوتر شخصی شما به عنوان هاست وردپرس است.

نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp : در این مقاله از سایت سرورکلیک می خواهیم  تا درمورد نحوه نصب و راه اندازی وردپرس بر روی محیط لوکال هاست را برای شما شرح دهیم. برنامه xampp این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا در محیط کامپیوتر شخصی خود در حالت آفلاین و بدون تهیه دامنه هاست اقدام به نصب هر گونه اسکریپت و سایت سازی از جمله وردپرس کنید. و شما می توانید در طراحی هایی که می خواهید برای مشتریان خود انجام دهید؛ و یا حتی اینکه بخواهید وبسایت خود را به طور کامل راه اندازی کنید و پس از نهایی شدن آن طرح را به هاست خود منتقل کنید. بدون اینکه نیاز باشد برای هر تغییری که در سایت خود انجام می دهید ما در اینجا می خواهیم تا با نحوه نصب وردپرس با xampp ، به شما کمک کنیم تا با راه اندازی لوکال هاست با استفاده از برنامه xampp بر روی رایانه شخصی خود امکان استفاده از سیستم های عامل لینوکس، ویندوز و مک را در اختیار داشته باشید. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

راهنمای نصب وردپرس روی لوکال هاست توسط زمپ

راهنمای نصب وردپرس روی لوکال هاست

نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp: همان طور که می دانید طراحان سایت برای این که بتوانند پروژه خود را اجرا کنند، به یک میزبان محلی یا همان لوکال هاست نیاز دارند تا بتوانند با مشکلات کمتری روبه رو شوند. در این مقاله می خواهیم در مورد لوکال هاست، مزایا استفاده از آن، راه اندازی آن و همچنین آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست برای شما عزیزان توضیح دهیم.

قبل از این که بخواهیم در مورد نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp توضیح دهیم بهتر است یک مفهوم کلی در رابطه با لوکال هاست داشته باشید. در ادامه در مورد localhost و اینکه چرا بهتر است به جای هاست از آن استفاده کنیم بحث خواهیم کرد. با توجه به این که وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا محبوب شناخته شده است، درمورد نصب آن روی لوکال هاست بیشتر توضیح خواهیم داد.

مراحل نصب وردپرس در لوکال هاست

 • نصب کردن Xampp و فعال کردن لوکال هاست
 • دانلود وردپرس
 • باز کردن بسته فشرده وردپرس در لوکال هاست
 • ساخت دیتابیس در لوکال هاست
 • اجرای مراحل نصب وردپرس

نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp به چه صورت است؟

نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp به چه صورت است؟

شما برای این که بتوانید به اطلاعات سایت خود دسترسی داشته باشید، باید از یک سرور و یک فضای محلی پشتیبانی کنید. کامپیوتر شخصی شما در اینجا به عنوان یک لوکال هاست در نظر گرفته می شود و شما می توانید پس از نصب یک سری برنامه های مورد نیاز روی آن از طریق آدرس http://localhost یعنی آدرس کامپیوتر خودتان که همان IP 127.0.0.1 می باشد، دسترسی داشته باشید.

یکی از مهم ترین مواردی که باعث می شود تا ما از یک سرور محلی یعنی کامپیوتر برای انجام و مدیریت سایت خود استفاده کنیم، رفع اشکال باگ ها و حفظ امنیت می باشد. شما می توانید با استفاده از لوکال هاست از سرعت بسیار بالایی استفاده کنید، انجام کارها به صورت آفلاین انجام میشود، امنیت بالاتری دارد و همچنین می توانید تغییرات را خیلی راحت روی سایت خود اعمال کنید.

برای این که شما بتوانید لوکال هاست را ایجاد کنید، روش های بسیار زیادی وجود دارد. توجه داشته باشید که سایت ها به دلیل این که با زبان برنامه نویسی php نوشته می شوند توسط سیستم ما قابل درک نیستند. به همین دلیل ما به کمک برنامه هایی که روی سیستم نصب می کنیم باید خوانایی سایت را برای سیستم خود قابل درک کنیم.

برای این که بتوانیم از زبان سایت را به یک زبان قابل فهم تبدیل کنیم می توانیم از سرویس دهنده های متفاوتی همچون: Xampp, Wamp, Lamp,Mamp استفاده کنیم. ما در این مقاله می خواهیم درمورد سرویس دهنده زمپ (Xampp) برای شبیه سازی لوکال هاست استفاده کنیم. در ادامه به نصب این سرویس روی لوکال هاست خواهیم پرداخت.

نحوه نصب و راه اندازی زمپ سرور روی لوکال هاست

آموزش نصب و راه اندازی زمپ

نصب وردپرس روی لوکال هاست

همانطور که قبلا توضیح داده شده است، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای تحت وب می باشد. و شما برای راه اندازی و نصب وردپرس روی لوکال هاست به برنامه هایی نیاز دارید که بتواند فایل های PHP را اجرا کند و اطلاعات و داده های شما را بر روی دیتابیس مورد نظر ذخیره کند. برای اجرای ورپرس روی رایانه شخصی یا همان لوکال هاست نیازمند این موضوع هستید که زمینه را برای وردپرس فراهم کنید. علاوه بر این برای انجام این کار چندین برنامه وجود دارد که یکی از بهترین برنامه های موجود XAMPP می ‌باشد.

آموزش نصب و راه اندازی Xampp

برای این که بتوانیم لوکال هاست را روی وردپرس نصب و راه اندازی کنیم به مواردی همچون: آخرین نسخه زمپ، نصب زمپ، آخرین نسخه وردپرس و پایگاه داده احتیاج خواهیم داشت. هر یک از این موارد باید به ترتیب انجام شود تا شما بتوانید لوکال هاست را روی وردپرس با استفاده از زمپ نصب کنید. پس برای نصب زمپ باید به موارد زیر توجه کنید.

 • دانلود آخرین نسخه xampp
 • نصب نرم افزار xampp روی سیستم
 • دانلود آخرین نسخه وردپرس
 • ایجاد پایگاه داده برای نصب و راه اندازی وردپرس

مرحله اول:

در اولین مرحله برای نصب زمپ شما باید آخرین نسخه آن را با در نظر گرفتن سیستم عاملی که دارید دانلود کنید. پس از آن فایل دانلود شده را روی سیستم اجرا کنید تا بتوانید فرایند نصب را شروع کنید. پس از این که فایل نصبی را با دوبارکلیک باز می کنید پنجره ای همانند پنجره زیر برایتان باز خواهد شد. برای ادامه نصب دکمه Next را کلیک کنید.

اولین مرحله از نصب زمپ

مرحله دوم:

پس از این پنجره ای جدید برای شما باز خواهد شد و مولفه ها یا همان component هایی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که همه آن هت به صورت پیش فرض انتخاب شده هستند. توجه داشته باشید که وجود این مولفه ها برای راه ندازی وردپرس کاملا ضروری هستند. پس از این دکمه Next را کلیک کنید.

دومین مرحله از نصب زمپ

مرحله سوم:

در این مرحله شما باید مسیری را برای نصب زمپ انتخاب کنید، که به صورت پیش فرض در درایو C می باشد. اگر فکر می کنید مشکلی برای سیستم شما ایجاد نخواهد شد و اطلاعات پس از مدتی از بین نخواهد رفت بهتر است در همان حالت پیشفرض دکمه Next را کلیک کنید. در غیر این صورت می توانید یک مسیر دیگر را انتخاب کنید.

سومین مرحله از نصب زمپ

مرحله چهارم:

در ادامه مانند چیزی که در تصویر مشاهده می کنید، از شما خواسته شده تا Bitnami را روی زمپ خود نصب کنید که طبیعتا نیازی به این کار نیست به همین دلیل تیک را بردارید و سپس دکمه Next را کلیک کنید.

چهرمین مرحله از نصب زمپ

مرحله پنجم:

در نهایت با انجام تمام این مراحل شما باید منتظر باشید تا عملیات نصب زمپ به اتمام برسد. پس از این که نصب به پایان رسید می توانید دکمه Finish را کلیک کنید و در نهایت پنجره زمپ را اجرا کنید.

پنجمین مرحله از نصب زمپ

مرحله ششم:

در این پنجره همانند تصویری که مشاهده می کنید، باید دکمه Start را که در کنار گزینه های MySQL و Apache می باشد کلیک کنید.

ششمین مرحله از نصب زمپ

مرحله هفتم:

پس از این که هر دو برنامه فعال شدند شروع به کار می کنند و وضعیت آن ها سبز رنگ می شود. همانند چیزی که در تصویر مشاهده می کنید.

هفتمین مرحله از نصب زمپ

زمپ شما با موفقیت نصب شده است. پس از آن شما می توانید یک سایت برای خودتان ایجاد کنید و در نهایت وردپرس را روی لوکال هاست نصب کنید.

نحوه نصب وردپرس روی لوکال هاست توسط Xampp

پس از این که موفق به نصب زمپ شدید باید نحوه نصب وردپرس روی لوکال هاست را بدانید. برای این کار در ابتدا شما باید یک پایگاه داده برای خود بسازید که می توانید برای این کار به آدرس http://licalhost/phpmyadmin مراجعه کنید. پس از ورد با صفحه ای همانند تصویری که می بینید مواجه می شوید که می توانید در این محیط کار خود را شروع کنید

پس از این می توانید برای ساخت دیتابیس جدید اقدام کنید، برای اینکار روی گزینه New کلیک کنید و نام دلخواه خود را برای دیتابیس خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این نام لاتین باشد. پس از این که در قسمت Collection گزینه utf8_persian_ci را انتخاب کردید دکمه Create را کلیک کنید. در اینجا دیتابیس شما ساخته می شود.

ساخت دیتابیس

پس از انجام این مراحل، شما باید آخرین نسخه وردپرس را دانلود کنید و روی سیستم خود نصب کنید. بعد از این که دانلود را انجام داید به درایو c مراجعه کرده و در پوشه xampp\hodocs یک پوشه جدید با عنوان سایت خود بسیازی تا بتوانید از آن طریق به وردپرس خود دسترسی داشته باشید که ما در اینجا test را در نظر میگیریم. شما می توانید با مراجعه به آدرس licalhost/test به سایت خود دسترسی داشته باشید.

شما باید فایل وردپرس را که دانلود کردید در پوشه test پیست کنید و در نهایت از زیپ خارج کنید. پس از آن وارد آدرسی که گفتیم شوید تا صفحه ای همانند تصویر زیر برایتان باز شود. شما باید اطلاعات خواسته شده در این قسمت را پر کنید. منظور از نام پایگاه داده، نامی است که در پایگاه داده ساختید. بقیه قسمت ها همانند شکل زیر پر خواهد شد.

پس از تکمیل این مراحل باید کادری برای شما باز می شود که شما باید در آن اطلاعات مربوط به سایت خود را وارد کنید. در تصویر زیر می توانید به صورت دقیق این اطلاعات را مشاهده کنید. سعی کنید نام مناسب برای عنوان سایت خود انتخاب کنید و پس از آن برای ورود یک رمز و نام کاربری وارد کنید. پس از این که این مرحله تمام شد دکمه راه اندازی وردپرس را کلیک کنید. در اینجا نصب وردپرس به اتمام می رسد.

نصب وردپرس مرحله دو

برای این که بتوانید به سایت خود ورد کنید باید از آدرس localhost/test/wp-admin استفاده کنید. در نهایت صفحه ای همانند صفحه زیر برایتان ظاهر می شود که شما می توانید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود وارد مدیریت سایت خود شوید. شما با انجام تمام این مراحل توانستید طریقه و نحوه نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp را یاد بگیرید.

نصب وردپرس مرحله آخر

زمانی که شما سایت خود را به صورت محلی راه اندازی کرده اید می توانید تغییراتی روی آن انجام دهید. برای این کار می توانید به قسمت پیشخوان مراجعه کنید و تمام تنظیمات مورد نیاز خود را انجام دهید. شما می توانید از این قسمت قالب های متنوعی را برای سایت خود انتخاب کنید. همچنین می توانید از افزونه های متفاوتی برای فرم تماس، عکس، فروشگاه خود در نظر داشته باشید. پس از انجام تمام این مراحل و در نهایت زمانی که سایت شما کامل شد می توانید آن را برای استفاده کاربر روی هاست قرار دهید.

مراحل آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp :

 • دانلود اخرین نسخه برنامه XAMPP بر اساس نوع سیستم عامل
 • نصب و راه اندازی برنامه زمپ
 • دانلود اخرین نسخه وردپرس
 • ایجاد پایگاه داده وردپرس و نصب آن
 • بارگذاری داده و اطلاعات بر روی آن

نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp

در این مقاله از سرورکلیک درمورد نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp  برای شما توضیح دادیم. امیدواریم توانسته باشیم. بهترین روش را برای نصب وردپرس و راه اندازی آن روی لوکال هاست برای شما گفته باشیم و شما از این طریق بتوانید یک سایت حرفه ای و قوی راه اندازی کنید. یکی از مهم ترین مواردی که بهتر است به آن توجه داشته باشید این است که در هنگام راه اندازی سایت خود حتما از هاست وردپرس استفاده کنید. شما می توانید بهترین و پرسرعت ترین هاست ها را از شرکت خدمات هاستینگ سرورکلیک سفارش دهید. با مراجعه به این سایت شما شاهد انواع هاست های زیر خواهید بود:

اگر قصد خرید بهترین Host و میزبان را دارید می توانید به این شرکت خدماتی مراجعه کنید. در صورت وجود مشکل و یا سوالات ایجاد شده می توانید با مشاوران ما تماس داشته باشید و سوالات خود را با آنها مطرح کنید.

در این آموزش قصد داریم تا تمام این مراحل را به شما آموزش دهیم و شما با خیال راحت بتوانید بدون هیچ ابهامی وردپرس را در لوکال هاست نصب کنید. معمولا افراد حرفه ای قبل از اینکه سایت خود را بر روی وردپرس نصب کنند ابتدا سایت را روی لوکال هاست راه اندازی و سپس طراحی می کنند و پس از اتمام کار سایت را به هاست وردپرس خود منتقل می کنند. همچنین افراد مبتدی برای آشنایی با وردپرس و بدون اینکه نیازی به خرید هاست وردپرس داشته باشند؛ لوکال هاست Xampp را بر روی سیستم مورد نظر خود نصب می کنند تا بتوانند بدون هیچ مشکلی افزونه ها و قالب های مختلف را بررسی کنند.