هاست نامحدود چیست؟

در این مقاله از سایت سرورکلیک می خواهیم به بررسی هاست نامحدود و مزایا و معایب آن بپردازیم. اگر برای سایت خود به دنبال هاست اشتراکی هستید، مطمئنا در اینترنت گزینه های مختلفی را مشاهده می کنید. و ممکن است با دیدن آنها دچار سردرگمی شوید. اما مزیت بسیار مهمی که در سایت سرورکلیک با آن روبه رو می شوید هاست رایگان با فضای زیاد و پهنای باند نامحدود با قیمت ارزان است. هاست نامحدود رایگان یک پیشنهاد بسیار عالی است اما باید در نظر بگیرید که آیا این نوع هاست برای سایت شما مناسب است یا خیر؟ در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

هاست نامحدود چیست؟

با کمی تامل می توان متوجه شد که معنای هاست نامحدود جز یک عبارت شعاری چیز دیگری نیست. زیرا عملا نمی توان تعداد بی نهایت سایت را تنها بر روی یک سرور میزبانی کرد. حتی در فضای هارد نیز محدودیت خاصی وجود دارد. در اصل پهنای باند نامحدود و یا هر چیز نامحدود دیگر نوعی مبالغه به حساب می آید.

اگر دقت کرده باشید، تمام شرکت های هاستینگ گزینه های محدودی را در هنگام ارائه خدامت هاستینگ به شما پیشنهاد می دهند. تفاوت آن با پلن نامحدود به اینگونه است که اگر در یک ماه به حداکثر استفاده مجاز از پهنای باند برسید، سایت شما از دسترس کاربران خارج می شود و یا اگر فضای دیسک پر شود؛ دیگر امکان اینکه مطلب جدیدی را اضافه کنید وجود ندارد.

آیا هاست با پهنای باند نامحدود وجود دارد؟

اگر شما از هاست اشتراکی یا سرورهای مجازی استفاده می کنید، مشخصاتی که قسمت پلن شرکت هاستینگ در اختیارتان می گذارد به معنی این است که شمامی توانید از امکانات سرور خریداری شده از جمله : پهنای باند، ترافیک، هارد دیسک، پردازش گر، حافظه و یا نرم افزارهای نصب شده بر روی سرور می باشد که بین شما و کاربران به اشتراک گذاشته می شود. برخی از شرکت ها مانند سرورکلیک، هاست با پهنای نامحدود عرضه می کنند. پهنای باند نامحدود یک موضوع کاملا واقعی است در صورتی که شما سرمایه ی نامحدودی نیز داشته باشید.

ویژگی های مهم هاست نامحدود

ویژگی های مهم هاست نامحدود

 • بک آپ گیری دیتابیس به صورت روزانه
 • مانیتورینگ یا نظارت 24 ساعته
 • در تمام روزهای هفته و در تمام ساعات شبانه روز به صورت انلاین فعال است.
 • فعال بودن SSL ، گواهینامه امنیتی رایگان
 • فعال بودن توابع امنیتی
 • انتخاب یک قالب از بین قالب های رایگان جهت نصب بر روی سایت

شرایط خدمات هاستینگ برای هاست نامحدود

قبل از خرید هاست نامحدود بهتر است شرایط خدمات شرکت مورد نظر را در نظر بگیرید. ممکن است شما نوع فایل هایی را که می توانید بر روی سرور میزبانی کنید محدود شده باشد. باید بدانید که فایل های تصویری، صوتی و ویدیویی بازدید کننده های بیشتری را به سایت شما جذب می کند. اگر شما از چنین فایل هایی استفاده نمی کنید، نیازی به پهنای باند نامحدود ندارید حتی اگر سایت شما از محبوبیت بالایی برخوردار باشد. اما اگر یک سایت پربازدید و و پر دانلود دارید که شامل فایل هایی با حجم زیاد می شود، به دنبال پلن های نامحدود نباشید زیرا ممکن است مشکلاتی برایتان به دنبال داشته باشد.

نکاتی برای پهنای باند نامحدود

 • پهنای باند در خدمات هاستینگ به طور معمول برای انتقال داده یا ترافیک ماهانه بکار می رود.
 • شما به همان میزان که بتوانید برای خرید هاست نامحدود هزینه کنید می توانید هاستی با پهنای باند نامحدود خریداری کنید.
 • شرکتی وجود ندارد که بتواند واقعا فضای دیسک و یا هاست نامحدود در اختیار کاربرانش قرار دهد.
 • اگر سایت شما کم حجم و کم ترافیک است، می توانید از سرورهایی که ادعای نامحدود بودن دارند استفاده کنید.
 • اگر وبسایت شما سنگین و پرحجم است، از ابتدا مشخص کنید که چه میزان فضای دیسک و پهنای باند نیاز دارد.
 • قبل از خرید مطمئن شوید که امکان ارتقای میزان فضای دیسک و حجم انتقال داده برای سرویس هاستی که سفارش داده اید وجود دارد.

هاست دانلود با پهنای باند نامحدود

هاست دانلود با پهنای باند نامحدود

به طور مثال فرض کنید که  هاست 100 وبسایت را به اشتراک بگذارید، با توجه به زمینه کاری خود و تعدا بازدیدکننده هایی که در طول روز دارید، تعداد زیادی از این سایت ها از امکانات و پهنای باندی که در اختیار آنها قرار گرفته است، استفاده نمی کنند. این مزیت به افرادی که صاحب هاست رایگان با فضای زیاد هستند اجاره می دهد که افراد بیشتری را در این سرور سهیم کنند. به عبارت دیگر در یک هاست نامحدود فضا و پهنای باند مورد نیاز 100 وبسایت به اشتراک گذاشته شده است ولی 200 وبسایت می توانند از آن استفاده کنند.

در زمانی که 10 سایت در میان 100 سایت مشترک در یک هاست نامحدود به ترافیک و پهنای باند مصرفی بالایی در روز برسد؛ در این لحظه فشار بر روی سرور بیشتر می شود و سرعت آن بسیار کاهش پیدا می کند. در نتیجه تمام سایت هایی که بر روی آن قرار گرفته اند حتی اگر بازدید کنند ی بیشتری نداشته باشند باز هم سرعت کند می شود. بهترین حالت این است که، سرورکلیک سایت شما را اگر پر مصرف باشد از سرور خارج می کند و درخواست میکند که سایت خود را بر روی سرورهای VPS میزبانی کنید.

هاست رایگان با پهنای باند نامحدود

اگر سایت شما داده های زیادی را مصرف کند و یا همچنین اگر کم مصرف باشد در هر صورت شما با این مشکل مواجه خواهید شد. زیرا نه کاهش سرعت سایت برایتان قابل قبول است و نه انتقال دادن به سرور دیگری کار چندان ساده و راحتی نیست. تمام مواردی که برایتان شرح دادیم در صورتی است که شرکت هاستینگ از یک منبع سرور اشتراکی بیش از اندازه استفاده کند و در اصل آن را یک هاست نامحدود بنامد. شرکت های مناسبی مانند سرورکلیک وجود دارد که از اعتماد کاربران خود سوء استفاده نکرده است و رضایت مشتری را برای خرید هاست نامحدود رایگان هدف خود قرار داده است. هنگام انتخاب هاست به جای اینکه به پیشنهادات استثنایی و یا بازاریابی توجه کنید بهتر است موارد مهم تری را لحاظ کنید مانند:

 • پشتیبانی کردن مناسب
 • Uptime سرور
 • اعتبار شرکت هاستینگ

سرور مجازی با پهنای باند نامحدود چیست؟

سرور مجازی با پهنای باند نامحدود چیست؟

سرور مجازی، سرورهایی هستند که از یک سرور اختصاصی قدرتمند نشات می گیرند و منابع اختصاصی مانند رم، هارد و… به آنها اختصاص داده میشود. پهنای باند نامحدود در سراسر ایران به این معناست که تنها برای هاستینگ مورد استفاده قرار میگیرد و مصرف ترافیک باید به صورت 1 به 10 باشد. آپلود سایت هم باید به صورت یک دهم باشد تا به صورت نامحدود محاسبه شود. بهتر است قبل از انتخاب هاست تخمینی از میزان بازدید روزانه و مصرف داده های پهنای باند خود داشته باشید. زیرا اگر واقعا مصرف شما در ماه بالا نیست بهتر است از هاست نامحدود استفاده نکنید.

خرید هاست نامحدود ارزان در سایت سرور کلیک

سرورهای هاست نامحدود سرورکلیک با کنترل سی پنل مجهز به ضد ویروس و ضد بدافزار های مخرب است. همچنین با سرعت دسترسی بالا، ایمنی و پایداری بیشتر جهت میزبانی برای سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد. کیفیت سرویس کم نظیر میزبانی نامحدود سرورکلیک نتیجه خدمات تخصصی در زمینه ارائه خدمات وب است که موجب تضمین موفقیت و افزایش رتبه های سایت می شود. شما می توانید بهترین هاست نامحدود رایگان را از سایت سرور کلیک خریداری کنید.