راهنمای خرید یک هاست مناسب و حرفه ای

انتخاب هاست مناسب

در این مقاله از سرورکلیک می خواهیم به بررسی عوامل مختلف نسبت به انتخاب هاست مناسب بپردازیم. بهتر است قبل از خرید هاست این موضوع را در نظر بگیرید که چگونه می توان خوب بودن یا نبودن یک هاست را تشخیص داد؟ همانطور که می دانید همچنانپهنای باند و فضای ذخیره سازی این روزها جزو مولفه های کلیدی برای انتخاب هاست مناسب هستند. شما می توانید به کمک این مقاله در سایت سرورکلیک بتوانید بهترین نوع خدمات هاستینگ را انتخاب کنید و داده ها و اطلاعات خود را به خوبی و راحتی بر روی آنها راه اندازی کنید.

انتخاب هاست مناسب چگونه انجام میشود؟

حتما شما هم در هنگام خرید هاست با سوالاتی مانند، چه نوع هاستی مناسب است؟ راهنمای خرید بهترین Host مناسب چیست؟ چه نکاتی برای خرید هاست لازم است؟ ضروری ترین نکات در خرید هاست خوب و مناسب کدام است؟ برای خرید یک host مناسب کدام شرکت خدمات هاستینگ را انتخاب کنیم؟ و… مواجه می شوید.

در این مقاله از سایت سرورکلیک می خواهیم به سوالات شما در این خصوص پاسخ دهیم. در ادامه شما را با 10 نکته مهم در انتخاب هاست مناسب، آشنا خواهیم کرد. شما می توانید با در نظر گرفتن هر یک از این موارد بهترین، پرسرعت ترین، مناسب ترین، ارزان ترین و قوی ترین Host را برای سایت خود خریداری کنید.

اگر تا به اینجا مقالات سرورکلیک را دنبال کرده باشید، حتما درمورد هاست و کاربردهای آن می دانید. همان طور که می دانید ما برای اینکه بخواهیم یک سایت ایجاد کنیم باید فاکتورهایی را مدنظر داشته باشیم تا بتوانیم بهترین و حرفه ای ترین سایت را در اختیار کاربر قرار دهیم و رضایت آن را به همراه داشته باشیم.

انتخاب هاست مناسب چه مزیت هایی دارد؟

در کنار Dmain یا همان آدرس سایت وسیستم مدیریت محتوا، مهم ترین گزینه ای که باید به آن توجه داشته باشیم، Host می باشد. طبیعتا زمانی که شما یک سایت را ایجاد می کنید فایل ها و اطلاعات بسیار زیادی را در اختیار خواهید داشت که برای نگهداری آن ها و استفاده از آن نیاز به فضایی دارید.

مقدار فضایی که از طرف Server در اختیار شما قرار می گیرد برای اینکه بتوانید اطلاعات خود را در آن ذخیره کنید، هاست یا همان میزبان نام میگیرد. برای خرید هاست مناسب و ارزان قیمت، شما می توانید به شرکت خدمات هاستینگ سرورکلیک مراجعه کنید و بهترین و حرفه ای ترین Host را سفارش دهید.

نکات مهم در خرید هاست مناسب، می تواند در عملکرد سایت شما تاثیر داشته باشد. انتخاب و خرید هاست لینوکسی و ویندوزی، یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. شما می توانید با انتخاب هر یک از این مدل Host ها، از تفاوت هاست لینوکس و ویندوز، مطلع شوید.

10 نکته مهم در انتخاب هاست مناسب

10 نکته مهم در انتخاب هاست مناسب:

 • انتخاب نوع هاست با توجه به سیستم عامل
 • مقدار فضای ذخیره سازی و پهنای باند
 • کیفیت سرویس دهی هاست
 • در اختیار داشتن سرویس های متنوع
 • پشتیبان گیری از اطلاعات
 • قیمت هاست
 • نظارت و پشتیبانی از سایت
 • توجه به زبان برنامه نویسی سایت
 • حفظ امنیت
 • میزان نیاز شما به منابع

مواردی که نام برده شد، جزء چند نکته مهم در انتخاب هاست مناسب می باشد. شما می توانید با در نظر گرفتن این موارد بهترین، حرفه ای ترین، پایدارترین، پرسرعت ترین و مناسب ترین هاست را برای سایت خود از معتبرترین شرکت خدمات هاستینگ سرورکلیک خریداری کنید. در ادامه درمورد هر یک از این نکات ضروری برای شما به مختصر توضیح خواهیم داد.

نکات مهم در انتخاب هاست

یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید و انتخاب هاست مناسب، باید به آن توجه داشته باشید نوع هاستی است که انتخاب می کنید. همان طور که میدانید Host ها به صورت کلی در دو مدل لینوکسی و ویندوزی وجود دارند که شما باید با توجه به نوع سیستم عامل خود و نرم افزارهایی که از آن انتخاب می کنید، آن را خریداری کنید. محبوب ترین هاست، نوع لینوکسی آن می باشد که این روزها بیشتر از آن استفاده می شود.

مقدار فضای ذخیره سازی و پهنای باند

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب هاست، مقدار فضایی است که باید در نظر بگیرد. شما باید فضای هاست خودتان را با توجه به میزان اطلاعات و فایل های سایتتان انتخاب کنید. بعضی از میزبان ها، فضای زیادی را در اختیار شما قرار نمی دهند و منابع را برای شما محدود می کنند، مانند هاست های اشتراکی، اما در برخی از میزبان ها، فضای زیادی در اختیار شما قرار داده می شود مانند هاست های اختصاصی، که به صورت خصوصی در اختیار شما قرار می گیرد. اگر می خواهید فضای بیشتری را در اختیار داشته باشید باید هزینه بیشتری کنید.

انتخاب هاست و دامنه مناسب

مهم ترین فاکتورهای انتخاب هاست مناسب

کیفیت سرویس دهی هاست

یکی دیگر از موارد مهمی که می توانیم به آن اشاره کنیم، ضمانت برای از دست رفتن سایت می باشد. با توجه به این که به خاطر دلایلی ممکن است سایت شما برای ساعتی از دید کاربر خارج شود، شما باید در مورد آپ تایم بودن آن با شرکت خدماتی صحبتی داشته باشید. هاستی انتخاب کنید که پایداری بالایی داشته باشد و در صورت ضعیف بودن اینترنت قطع نشود.

در اختیار داشتن سرویس های متنوع

هاست ها به دلیل اینکه انواع مختلفی دارند می توانند خدمات و منابع متعدد و گسترده ای را در اختیار شما قرار دهند. برخی از هاست ها به دلیل اینکه به صورت اختصاصی در اختیار مدیر سایت قرار می گیرند، می توانند منابع بیشتری را نیز در اختیار آن ها قرار دهند. در حالی که میزبان های اشتراکی و سرورهایی که به صورت از چندین سایت به صورت مشترک پشتیبانی می کنند، منابع کمتری را در اختیار مدیر سایت قرار می دهند و برای کاربر محدودیت ایجاد می کنند. چرا که باید از چندین سایت به صورت همزمان میزبانی کنند.

پشتیبان گیری از اطلاعات

برخی از شرکت های خدمات هاست، به صورت خودکار و منظم هر چند وقت یکبار از سایت شما پشتیبان گیری می کنند و می توانند اطلاعات سایت شما را به صورت کامل در اختیارتان قرار دهند. اگر می خواهید وبسایت شما به صورت کامل پشتیبانی شود و اطلاعات آن به صورت کامل در اختیار شما قرار بگیرد و هر بار ذخیره و نگهداری شود، می توانید این شرکت های خدماتی را برای خرید هاست مناسب انتخاب کنید.

قیمت هاست

قیمت، جزء 10 نکته مهم در انتخاب هاست مناسب می باشد. اگر سایت مهمی را در اختیار دارید که امنیت آن برایتان ارزش زیادی دارد باید برای میزبانی آن هزینه بالایی کنید. معمولا سرورهایی که به تنهایی فقط از سایت شما میزبانی می کنند از هزینه بالاتری برخوردار هستند و سرورهایی که به صورت مشترک از چندین سایت پشتیبانی می کنند هزینه کمتری خواهند داشت. چرا که سایت شما به صورت کامل در اختیار یک میزبان قرار گرفته است و از تمام منابع به صورت کامل استفاده می کند.

نکاتی که باید در هنگام انتخاب هاست مناسب به آنها توجه کنید:

 • زبان برنامه نویسی سایت
 • حجم فایل ها و بانک اطلاعاتی
 • بکاپ گیری
 • قیمت خدمات میزبانی وب
 • پشتیبانی مناسب و همیشگی

انتخاب هاست مناسب برای وردپرس

انتخاب بهترین هاست

نظارت و پشتیبانی از سایت

یکی دیگر از مواردی که می تواند در خرید هاست خوب و حرفه ای مهم باشد، نحوه پشتیبان گیری است. برخی از مدیران می خواهند تا سایتشان به صورت 24 ساعته فعال باشد. به همین دلیل ما هاستی را به شما پیشنهاد می کنیم که 7 روز هفته را به صورت مداوم به اینترنت پرسرعت متصل است و می تواند سایت شما را با یک تیم حرفه ای پشتیبانی کند. در این مواقع اگر برای سایت شما مشکلی به وجود آمد شما می توانید از مشاوران سایت به صورت آنلاین کمک بگیرید.

توجه به زبان برنامه نویسی سایت

زبانی که برای سایت خود انتخاب کرده اید، یکی دیگر از نکاتی است که در خرید هاست می تواند تاثیر داشته باشد. معمولا سایت هایی که با زبان برنامه نویسی asp.net نوشته شده اند می توانند با هاست ویندوز عملکرد بهترین داشته باشند. اما سایت هایی که با زبان php نوشته شده می شود بهترین هاست برای آن ها لینوکس می باشد. شما می توانید با در نظر گرفتن زبان برنامه نویسی سایت خودتان بهترین میزبان را برای آن در نظر بگیرید.

حفظ امنیت

انتخاب هاست مناسب در سایت سرورکلیک

سایت هایی که به امنیت بالایی نیاز دارند برای اینکه بتوانند امنیت خودشان را حفظ کنند باید به صورت 24 ساعته و کامل روی آن ها تمرکز شود. Host هایی که به صورت خصوصی در اختیار شما قرار می گیرند می توانند امنیت بیشتری برای سایت های شما فراهم کنند. در حالی که در سرورهای اشتراکی این حد امنیت وجود ندارد و حتی ممکن است سایت شما مورد سواستفاده قرار بگیرد و اطلاعات آن به سرقت برود.

میزان نیاز شما به منابع

یکی دیگر از مهم ترین مواری که در خرید هاست خوب به شما کمک می کنید، نوع سایت می باشد. برخی از سایت ها فقط برای دانلود بازی و فایل و ویدئو و… طراحی شده اند که شما در این مواقع به منابع بیشتری نیاز خواهید داشت و مناسب ترین نوع هاست برای شما بدون شک هاست دانلود خواهد بود. شما باید با در نظر گرفتن میزان اطلاعاتی که دارید و حجم اطلاعات سایت خودتان، نوع هاست را سفارش و خریداری کنید.

در این مقاله درمورد چند نکته مهم در انتخاب هاست مناسب، برای شما توضیح دادیم. شما می توانید بهترین و حرفه ای ترین هاست خود را با توجه به نوع وبسایت خود از شرکت خدمات هاستینگ سرورکلیک با مناسب ترین قیمت و ضمانت خریداری کنید.

انتخاب هاست مناسب در سایت سرورکلیک

شاید در زمان های گذشته برای راه اندازی وبسایت ها نیاز به صرف هزینه های بسیار زیاد و همچنین گذراندن مراحل بسیار پیچیده ای نیست. اما با پیدایش سیستم های مدیریت محتوا فراگیر شدن استفاده از آنها برای راه اندازی وبسایت های مختلف تنها به چند دقیقه زمان نیاز دارد. تنها کافی است تا شما از آخرین نسخه سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس، جوملا یا دروپال استفاده کنید و بر روی هاست خود نصب کنید و فعالیت خود را شروع کنید. اگر شما هم جزو کاربران فعال اینترنت هستید، که تصمیم به راه اندازی وب سایت کرده اید. اما اگر در انتخاب و خرید هاست مناسب دچار تردید هستید؛ بهتر است با مشاوران سایت سرورکلیک در ارتباط باشید تا شما را در انتخاب بهترین هاست راهنمایی کنند.