مزایا و معایب میزبان اشتراکی

 

مزایا و معایب میزبان اشتراکی

مزایا و معایب میزبان اشتراکی: هنگامی که وبسایت شما در ابتدای راه اندازی و شروع فعالیت خود است، تا بتواند به منابع و دسترسی های ویژه ای نیاز داشته باشد. سرویس میزبانی اشتراکی وب می تواند بهترین و مناسب ترین انتخاب برای شما باشد؛ اما مواقعی به وجود می آید که سرویس های میزبانی اشتراکی دیگر نمی تواند پاسخگوی نیاز های وبسایت شما باشد. سرویس های میزبان اشتراکی مزایا و معایبی دارد که با توجه به شرایط و نیازهای شما می تواند آنها را برای شما تبدیل به انتخاب مناسب یا محدودیت دردسر ساز کند. در ادامه ی این مقاله از سایت سرورکلیک می خواهیم به بررسی انواع نقاط قوت و ضعف میزبانی اشتراکی بپردازیم تا در خرید هاست اشتراکی دچار هیچ مشکلی نشوید.

مزایا و معایب میزبان اشتراکی چیست؟ این سوال جزء آن دسته از سوالاتی است که برای کاربران و طراحان سایت و مدیران به وجود می آید. در این مقاله از سایت سرورکلیک می خواهیم درمورد، میزبان اشتراکی، مزیت های میزبان اشتراکی و معایب میزبان اشتراکی برای شما عزیزان توضیح دهیم.

قبل از اینکه بخواهیم درمورد مزایا و معایب میزبان اشتراکی برای شما توضیح دهیم، بهتر است درمورد مفهوم کلی میزبان یا همان هاست برایتان به مختصر توضیح دهیم. در ادامه این مطلب از سایت سرورکلیک درمورد host و کاربرد هایی که دارد همچنین درمورد انواع آن توضیح خواهیم داد.

مزایا و معایب میزبان اشتراکی چیست؟

میزبان یا همان هاست، یکی از مهم ترین مواردی است که باید در هنگام طراحی سایت، به آن دسترسی داشته باشیم. شاید برای شما سوال باشد که چه نیازی به هاست داریم؟ شما پس از اینکه یک سایت راه اندازی می کنید، برای اینکه بتوانید اطلاعات و فایل های مربوط به سایت خود را نگه داری و ذخیره سازی کنید، به فضایی برای ذخیره سازی نیاز دارید که به آن میزبان می گوییم.

هاست ها دارای انواع متفاوتی هستند که هر یک از آن ها با توجه به نیاز مدیر سایت، امکانات و ویژگی های متفاوتی دارند. شما می توانید با در نظر گرفتن نوع سایت و میزان اطلاعاتی که دارید، یک هاست پرسرعت، قوی و قدرتمند را به صورت نامحدود از شرکت هاستینگ خدمات سرورکلیک خریداری کنید.

مزایای هاست اشتراکی

هاست اشتراکی، از متداول ترین انتخاب های میزبانی در میان وبمستران است. مهم ترین ویژگی که هاست اشتراکی دارد، ارزان قیمت بودن آن می باشد. اکثر افراد هاست اشتراکی را انتخاب می کنند؛ زیرا نسب به انواع دیگر آنها قیمت مقرون به صرفه تری دارد. هاست اشتراکی ارزان ترین و اصلی ترین نوع هاستی که در اختیار بسیاری از مدیران سایتها قرار می گیرد. اگر شما سایتی با اندازه معمولی و فعالیت کمی دارید، باید نوعی از هاست اشتراکی را پیدا کنید که سازگاری بهتری با سایت شما داشته باشد. هاست اشتراکی فضای دیسک و پهنای باند متفاوتی دارد و بهتر است آن را از شرکت سرورکلیک بخرید تا نگرانی بابت خرید خود نداشته باشد.

مزایای هاست اشتراکی

مزایای سرویس های میزبانی اشتراکی

 • قیمت مناسب و ارزان
 • کاربری ساده و راحت
 • امنیت بسیار بالا
 • پشتیبانی و مدیریت

انواع هاست چیست؟

host ها به صورت کلی دارای دو نوع هاست لینوکسی و هاست ویندوزی هستند. معمولا از هاست های لینوکس برای سیستم عامل های لینوکسی استفاده می کنند. که می تواند عملکرد بهتری به نسبت هاست ویندوزی داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد Host می توانید به مقاله “هاست چیست و چه کاربردی دارد؟ ” مراجعه کنید. نمونه ای از پرطرفدارترین و پرفروش ترین host های موجود در شرکت خدمات سرورکلیک هستند. در ادامه این مقاله می خواهیم درمورد میزبان اشتراکی و کاربردهایی که دارد، همچنین مزیت ها و معایب آن برای شما عزیزان توضیح دهیم.

میزبان اشتراکی چیست؟

میزبان اشتراکی چیست؟

میزبانی وب اشتراکی، یا همان میزبان اشتراکی جزء هاست هایی هستند که به صورت مشترک می توانیم از آن استفاده کنیم. این نوع میزبان ها به صورت اشتراکی سایت ما را پشتیبانی می کنند. همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم، Host فضایی روی سرور می باشد که به یک اینترنتی قوی و دائم متصل شده است و می تواند خدماتی را در اختیار شما قرار دهد.

نمونه ای از بهترین میزبان ها، میتوانیم به میزبان اشتراکی اشاره کنیم. این نوع میزبان مزیت ها و معایب بسیار زیادی دارد که شما می توانید با در نظر گرفتن این خصوصیات و ویژگی ها، این میزبان را برای پشتیبانی سایت خود در نظر بگیرید. پس از اینکه سایت خود را راه اندازی کردید به یک میزبان، برای میزبانی سایت خود نیاز دارید که باید آن را براساس نوع سایت خود و آن حجم از اطلاعاتی که دارید، انتخاب کنید.

میزبان های اشتراکی، معمولا دارای منابع اختصاصی نخواهند بود، یعنی ممکن است روی یک سرور چندین سایت قرار داشته باشد و همه از یک منبع استفاده کنند. به این شکل از هاست، میزبان اشتراکی گفته می شود که سایت های مختلف به صورا اشتراکی و مشترک از منابع یک سرور استفاده می کنند و برای استفاده از آن ها هزینه ای را پرداخت می کنند.

میزبان های اشتراکی، می توانند تا حدود زیادی نیاز کاربران را برطرف کنند و در کنار آن هزینه زیادی را از کاربر دریافت نمی کنند. یعنی شما می توانید با پرداخت کمترین هزینه برای خرید هاست اشتراکی، بهترین امکانات را در اختیار داشته باشید و به صورت حرفه ای کار خود را شروع کنید. در این قسمت از مقاله مزیت ها و عیب های میزبان اشتراکی، در رابطه با تعریف کلی هاست اشتراکی برای شما توضیح دادیم، در ادامه درمورد خصوصیات و نقاط ضعف و قوت این میزبان توضیح خواهیم داد.

معایب هاست اشتراکی

بهتر است بدانید که هاست اشتراکی معایب اندکی دارد، که یکی از بزرگ ترین عیب های داشتن هاستی که بر روی میزبان اشتراکی میزبانی میشود این است که نمی توانید از عملکرد های خاص آن در زمانی که تصمیم دارید برنامه جدیدی را در سیستم خود قرار دهید، استفاده کنید. به طور واضح می توان گفت که نمی توانید سروری که بر روی آن قرار دارید را تغییر دهید. و همچنین منابع بسیار محدودی در اختیار شما قرار می گیرد. اگر یکی از سایت هایی که بر روی این سرور قرار دارد از منابع بیشتری استفاده کند، سرهت بارگذاری سایت برای شما کم میشود. اگر خرید هاست اشتراکی خود را در سایت معتبری مانند سرور کلیک انجام دهید؛ احتمال اینکه با چنین مشکلاتی مواجه شوید بسیار کم است.

مهم ترین معایب سرویس‌های میزبانی اشتراکی

 • محدودیت منابع
 • عدم دسترسی کامل و جامع
 • تاثیر پذیری نامناسب
 • پایداری کمتر

ویژگی های میزبان اشتراکی

مزایا و معایب میزبان اشتراکی چیست؟

مزیت ها و عیب های زیادی برای هر یک از هاست ها و میزبان ها وجود دارد، با توجه به اینکه هر یک از آن ها می توانند کاربرد خاصی داشته باشدند و یک نوع سایت خاص را میزبانی کنند، دارای خصوصیات منحصر به فردی هستند. در این قسمت بیان مزایا و معایب میزبان اشتراکی، می تواند تا حدودی در خرید نوع هاست به شما کمک کند.

ویژگی های میزبان اشتراکی:

 • هزینه کمتر
 • دسترسی راحت
 • امنیت کمتر
 • منابع محدود
 • پشتیبانی و مدیریت از طرف شرکت هاستینگ
 • دسترسی ناکافی به منابع

مواردی که ذکر شد نمونه ای از مزیت ها و معایب میزبانی وب اشتراکی می باشد، در ادامه درمورد هر یک از آن ها به صورت مختصر و کوتاه توضیح خواهیم داد.

 • از جمله مزیت های میزبان اشتراکی، می توانیم به قیمت و هزینه خرید آن اشاره کنیم. معمولا این نوع میزبانی وب اشتراکی، به نسبت سایر میزبان های وب، دارای قیمت ارزان تری هستند. چرا که چندین سایت به صورت مشترک از منابع سخت افزاری و نرم افزاری یک سرور استفاده می کنند.
 • از دیگر مزیت های میزبان اشتراکی، دسترسی راحت و آسان می باشد. با توجه به اینکه شما دارید از یک هاست به صورت مشترک استفاده می کنید، تمام کارهای حفاظت، تعمیر، پشتیبانی و نگهداری از سرور بر عهده شرکت هاستینگ می باشد و نیاز نیست که شما تخصصی در این زمینه داشته باشید.
 • معایب میزبان اشتراکی، می توان به وجود منابع محدود اشاره کرد. با توجه به اینکه منابع تماما روی یک سرور قرار گرفته است، همه سایت ها به صورت مشترک از این منابع استفاده خواهند کرد و ممکن است دسترسی شما به منابع سخت افزاری و نرم افزاری به صورت محدود باشد. این موضوع تاثیر زیادی روی سرعت لود سایت شما خواهد داشت.
 • کاهش امنیت یکی دیگر از معایب میزبان اشتراکی می باشد. با در نظر اینکه چندین سایت به صورت همزمان از همان سوری استفاده می کنند که دارد از شما میزبانی می کند، تا حدودی می توانید متوجه کاهش امنیت شوید، چرا که شما اجازه نصب آنتی ویروس نخواهید داشت و حتی ممکن است از طرف هکر ها مورد سواستفاده قرار بگیرید.

در این مقاله از سایت سرورکلیک درمورد مزایا و معایب هاست اشتراکی برای شما کاربران عزیز توضیح دادیم، شما می توانید با بررسی هر یک از هاست های موجود در شرکت خدماتی هاستینگ سرورکلیک، میزبانی وب مورد نیاز خود را به صورت حرفه ای و قدرتمند از این شرکت سفارش و خریداری کنید.