آموزش نصب و راه اندازی IIS در ویندوز سرور

برای اجرا و قرار دادن سایت های نوشته با ASP در سرور های ویندوزی، نیاز به راه اندازی سرویس IIS داریم. در این مقاله با نحوه راه اندازی IIS در ویندوز سرور 2019 آشنا خواهیم شد. این عملیات در سایر نسخه های ویندوز سرور نیز به همین صورت میباشد. مایکروسافت این نسخه را برای رقابت با آپاچی که یک وب سرور قدرتمند لینوکسی است، آماده کرده است. پس برای آموزش نصب و راه اندازی وب سرور iis در ویندوز سرور همراه ما باشید.

راه اندازی IIS در ویندوز سرور 2019

 1. ابتدا به سرور خود متصل شوید.
 2. وارد Server Manager شده (منوی Start – پوشه Windows Administrative – برنامه Server Manager) و برروی Add roles and features کلیک کنید.
  راه اندازی IIS در ویندوز سرور 2019
 3. در پنجره باز شده به مرحله بعد رفته و گزینه Role-based or feature-based installation را انتخاب کنید.
  نوع نصب سرویس
 4. در مرحله بعد، سرور مورد نظر را انتخاب کنید و Next را بزنید (درصورتی که سرور مورد نظر شما همین سرور میباشد، گزینه ای را تغییر ندهید).
  انتخاب سرور
 5. تیک گزینه Web Server (IIS) را روشن کرده و روی Next کلیک کنید.
  نصب IIS
 6. در این مرحله میتوانید قابلیت های مورد نظر را فعال کنید، سپس به مرحله بعد میرویم و برروی Install کلیک میکنیم.
 7. بهتر است پس از پایان نصب، یک بار سرور خود را ریستارت نمایید.

وب سرور IIS برای شما نصب شده و میتوانید از آن استفاده کنید.

 • برای اطمینان از کامل شدن نصب میتوانید آدرس IP سرور خود را در مرورگر وارد کنید، در این صورت صفحه پیشفرض IIS نمایش داده خواهد شد.
 • برای دسترسی از طریق IP Public سرور به وب سایت نیز باید دسترسی به پورت های 80 و 443 در فایروال سرور شما فعال باشد.
 • برای مدیریت سرویس IIS میتوانید از ابزار IIS Manager (از طریق Start Menu یا منوی Tools در Server Manager) استفاده نمایید.

این بود نحوه نصب و راه اندازی وب سرور IIS در ویندوز سرور که به طور کامل و قدم به قدم آموزش داده شد. همچنین اگر شما نیاز به خرید سرور مجازی پرسرعت و یا سرور مجازی اقتصادی داشتید می‌توانید از این صفحه اطلاعات بیشتری به دست آورید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)