موارد استفاده و کاربرد سرور مجازی میکروتیک

محبوب ترین مقالات

آخرین دیدگاه ها

دسته بندی ها

مطالب مفید

میکروتیک

سرورهای مجازی از انواع بسیار کاربردی و محبوب از سرورها به شمار می‌روند. بر اساس سیستم عاملی که روی آن‌ها نصب می‌گردد انواع مختلفی از سرورهای مجازی تعریف می‌شوند. ویندوز و لینوکس از شناخته شده‌ترین انواع سیستم عامل‌ها محسوب می‌شوند. اما سیستم‌ عامل خاص دیگری نظیر میکروتیک هم وجود دارند که روی سرورهای مجازی نصب می‌شوند. آیا با موارد استفاده و کاربرد سرور مجازی میکروتیک آشنا هستید؟ از این سرورهای مجازی برای اهداف خاصی استفاده می‌شود که در این مقاله از سرور کلیک شرح می‌دهیم.وهمچنین شما عزیزان میتوانید در سرور کلیلک به خرید وی پی اس بپردازیذ.

سرور مجازی میکروتیک چیست؟

اگر از سیستم عامل میکروتیک روی سرور مجازی استفاده شود به آن سرور مجازی MIKROTIK می‌گویند. اصلی‌ترین هدف این نوع از سرورها مسیریابی می‌باشد. از اینرو جزو بهترین سرورهای مجازی و کاربردی‌ترین آن‌ها محسوب می‌شوند. توجه داشته باشید که سیستم عامل این نوع از سرورهای مجازی بر پایه سیستم عامل لینوکس می‌باشد. در واقع سیستم عامل سرورهای مجازی MIKROTIK در نقش روتر ظاهر خواهند شد. در واقع این سرورهای مجازی برای راه‌اندازی و کنترل کردن روترها مورد استفاده قرار می‌گیرند. چنانچه در انتخاب و خرید این سرورهای مجازی دچار تردید هستید با کارشناس فروش سرور کلیک تماس بگیرید.میکروتیک

تفاوت سرور مجازی با سرور مجازی میکروتیک چیست؟

در سرورهای مجازی از نوع میکروتیک نسخه پیشرفته‌ای لینوکس استفاده می‌شود. این در حالی است که سرورهای مجازی می‌توانند هر نوع سیستم عاملی از جمله ویندوز و لینکوس را داشته باشند. پس در این زمینه محدودیت سرورهای مجازی نسبت به نوع میکروتیک آن‌ها کمتر است. یکی دیگر از وجوه تمایز این دو نوع سرور مجازی در پایداری و سرعت آن‌ها است. سرورهای مجازی MIKROTIK سرعت بیشتری دارند و نسبت به سرورهای مجازی پایدارتر هستند. در ادامه با کاربردهای این نوع از سرورهای مجازی بیشتر آشنا می‌شویم.