تونل‌زنی بین دو سرور یا tunneling چیست؟

محبوب ترین مقالات

آخرین دیدگاه ها

دسته بندی ها

مطالب مفید

تونل‌زنی بین دو سرور

یکی از بخش‌های مهم در شبکه‌های رایانه‌ای انتقال داده‌ها بین دو سرور است. تونل‌زنی بین دو سرور راهی ایمن و مطمئن برای این منظور می‌باشد. برای این منظور باید از پروتکل‌های رمزنگاری جهت ساخت تونل استفاده کرد. در این مطلب از سرور کلیک به این مبحث مهم و کاربردی در شبکه‌های رایانه‌ای می‌پردازیم.وهمچنین شما عزیزان میتوانید در سرور کلیلک به خرید وی پی اس بپردازیذ.

تونل‌زنی یا tunneling بین سرورها

اگر برای انتقال داده از یک شبکه پروتکل‌هایی که توسط شبکه پشتیبانی نمی‌شوند استفاده شوند تونل‌زنی انجام شده است. عمل تونل زدن با کپسوله کردن یا بسته‌بندی در بسته‌بندی انجام می‌گیرد. منظور از بسته قطعات کوچکی می‌باشد که در مقصد دوباره در فایلی بزرگ‌تر جمع خواهند شد. این اقدام در بیشتر شبکه‌های خصوصی مجازی یعنی vpnها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش قادر است اتصالات امن و کارآمدی را تولید نماید. این امکان وجود دارد که از طریق تونل‌زنی برخی از فایروال‌ها را نیز دور زد. کاربران می‌توانند از طریق خرید سرورهای مجازی از مزایای تونل‌زنی بهره‌مند شوند. در ادامه به تعدادی از این مزیت‌ها که در نتیجه تونل زدن حاصل می‌شود آشنا خواهیم شد.تونل‌زنی بین دو سرور

مزایای تونل‌زنی بین دو سرور

تونل زدن بین دو سرور مختلف در محیط‌های مختلفی قابل اجرا است. بنابراین فواید عملی بسیار زیادی در این فرآیند انتقال داده وجود دارد.